Windows XP

erdemsm
07-01-2011, 00:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ya beyler ben bilgisayar format attım fakat nasıl olduysa 2 tane windows xp kurmuşum yani bilgisayarı açıyorum siyah bi ekranda

Windows XP Professional
Windows XP Professional

var yani 2sinide seçebiliyorum 2 side ayrı dünyalar  bunun bi tanesini nasıl silebilirim ?

mustafa2116
07-01-2011, 01:33   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

formatı üzerine atığın için disk üzerindeki autorunexec 2 işletim sistemi barındırıyor gibi olmuş.
Msconfig e gir ve bende vista var o alanda genellede yada ön yükleme alanında aynı sisimelri görürüsün ikiside aynı kapıyı açıyorsa  birtanesini sil  sorun olmaz. açılışta sana soru sormaz bu kez.

Metal_Milita
07-01-2011, 09:26   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Tarif ettiğim yolu takip et sorunun halolur Bilgisayarıma sağ tıkla Özellikler-Gelişmiş sekmesine git-oradan Başlangıç ve Kurtarma ya tıkla orada da 2 şekilde haledebilirsin olayı
1. İşletim sistemleri listesini gösterme süreleri kısmındaki işareti kaldırarak halledebilirsin
2. Düzenle butonuna tıklarsın orada bir metin belgesi açılır ve 

"multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect" 

diye bir yazı yazar sende bu 2 tanedir ama bunlardan 2. olanını silersende düzelir.
   Şunuda diyim bazen 1. veya 2. hangisi ana sisteme ait oluyor tam kestiremeyebilirsin yanlış silersen sistem açılmaz. Sen her ihtimale karşı 1. seçeneği uygula

Son Düzenleme: Metal_Milita ~ 07 Ocak 2011 09:37