windowsclick problemi

orhantatar
16-07-2009, 20:42   |  #1  
orhantatar avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

arama sonuçlarından herhangi bir siteyi tıkladığımda direk olarak yeni sekme açıp (windowsclick.com) bu siteye yada bu site üzerinden başka siteye yönlediriliyorum.bir türlü engeleyemiyorum.spyware doctor ve avira ile tarattım fakat bir sonuç alamadım.ne yapmam gerekiyor.yardımcı olurmusunuz.

teknohat
16-07-2009, 21:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

eğer sorununu doğru anladıysam şöyşe yap: araçlar menüsünden internet seçeneklerine gir. Sonra genel sekmesinde tab bölümü var o bölümdeki ayarlar butonuna bas çıkan pencerede "bir pop-up menüye tılandığı zaman" diye bir bölüm var (yanlış çevirmiş olabilirim ingilizcesi "when pop-up is encountered") orda 3 seçenek var "pop-up nasıl ayarlanmışsa öyle aç","daima yeni bir pencerede aç" ve "daima yeni bir tabda aç" die seninkinde 3. seçenek işaretli olmalı o yüzden sürekli yeni bir tabda açılıyor olabilir.

Son Düzenleme: teknohat ~ 16 Temmuz 2009 21:14
orhantatar
16-07-2009, 21:18   |  #3  
orhantatar avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

problem o değil ki virüs benzeri bir şey var ben onu silemiyorum.neyi tıklarsan tıkla o siteye değil windowsclick e gidiyorsun

PcMaKeR
16-07-2009, 22:10   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

adaware diye bir program var onla tara ama ilk önce güncelle(update et) sonra spy-bot diye bir program var onuda indir güncelle. tarat bu tür zımbırtıları çok iyi temizlerler.

edit: güncelledikten sonra bilgisayarı tekrar başlat güveli kiple girerek temizle. virus çalışmaz o anda ;)

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 16 Temmuz 2009 22:11