windows/system32/config/system hatası

bahadir_baydar
24-06-2011, 18:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

MERHABA ARKADAŞLAR BEN SİZLERDEN BİLGİ ALMAK İSTİYORUM BENİM BİLGİSAYARIMIN İŞLETİM SİSTEMİ XP YALNIZ BILGISAYARIM BAZEN ACILIYOR BAZEN ACILMIYOR KAFASINA GÖRE COGU ZAMAN ACILMIYOR boot from cd yazıyor ve öylece kalıyor f8 yapıyorum çalışan ayarlarında acılsın dıyorum ama sımsıyah ekran öylece kalıyor acılmıyor bazen hıcbırsey yapmadan dırek acılıyor.

bazendewindows system32/config/system dosyası arızalı dıyor acılmıyor ben arastırdım forumlarda regair adlı bır klasörden autoexec.nt ve system dosyasını kopyalayın system32/config dosyasının  ıcıne kopyalayın duzelır dıyor yalnız ben denedım system dosyası baska bır program tarafından kullanıldıgı ıcın degısmıyor dıyor napmalıyım suan bılgısayarım acık bı kapanırsa bıdaha acılırmı bılmıyorum sımdıden yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım ve onarmak ıcın elımde suan bır cd yok.

Kapalı Hesap (217108)
24-06-2011, 18:22   |  #2  
Kapalı Hesap
286 mesaj

Ben araştırdım ama her yerde format gerekiyomuş öyle yazmışlar..

bahadir_baydar
24-06-2011, 18:27   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

deme ya yandık desene ama bazı yollar var ama dedıklerı yolları denedım tutmuyor o dosyayı dosya kullanıldıgı ıcın degısemıyorum ıste system dosyasını cd de yokkı elımde onarayım ya pc den cok ıyı anlıyan bırı bır yolunu bılıyodur kesın zahmet verdım kardesım sanada kusura bakma

ekran kartı
24-06-2011, 19:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Çeşitli sorunlar var. Format atın. Format atmak çok zor bir şey değil artık.

bahadir_baydar
24-06-2011, 20:01   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

kardes valla hıc anlamıyorum ben o format ısınden halledılecek bır sorunsa neden format atayım benım derdım  format atmadan halletmek zaten sorunu sıstemı gerı yukledım az önce ıkı ay öncesıne ama ne hıkmetse 1 saat önce masaustune aldıgım dosya gerı yukleme sonrası hala ordaydı ondanda bısey anlamadım :)

ekran kartı
24-06-2011, 20:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Dostum onu diyoruz işte. Sistem geri yükleme yapmışsınız olmamış. Bilgisayarda derinden sorunlar var belli. Format atmak en iyisi. Format atma işi son derece kolay. Kendini yapmak istemiyorsanız mahallenizde, semtinizde mutlaka ufak da olsa bir bilgisayarcı vardır. Götürün 30 dakikada halletsinler. Uğraşmayın boşu boşuna :)