Wireless Bağlantı sorunu

HPQ-User
09-05-2009, 22:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kerem287 sormuş:
Selam olsun Sayın uzmanlarımıza benim bilgisayar normalde wireless ya da kablolu bağlantı ile internete bağlanabiliyor Ama  bi arkadaşın evinde airmax diye bi modem var ona bi türlü bağlanamıyorum(kablolu ya da kablosuz).
(bahsettiğim modeme benden başka bilgisayarlar sorunsuz Bağlanıyor Ayrıca wirelesin sürücülerini tekrar tekrar kurdum ve güncelledim)  sadece format attıktan sonraki bir kaç saat hariç çok garip bi durum ama öyle format attıktan sonra bağlanıyor ama en geç 3-4 saaat içinde tanımlanamayan başlantı diyor ve bağlantı kesiliyor. sorunları tanıla şeklinde uyarılar geliyor hepsini yapıyorum ama olmuyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler kayıtlıyım ama yinede msn adresimi vereyim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
3 gb ram  işlemci 256 ekran kartı  intel core 2 duo T6400 2 ghz (dizüstü Bilgisayar)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.30618; .NET CLR 3.5.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

Süleyman.
10-05-2009, 11:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Kablosuz olarak bağlanamamanızın sebebi, modemdeki kablosuz şifreleme türünün WEP dışındaki bir tür olması olabilir. Eğer öyleyse, kablosuz şifreleme türünü WEP yapın. Kablolu sorunu ise gerçekten enteresan; ağ bağlantısını kaldırıp yeniden yapılandırmayı deneyin.