Wireless Modem Tavsiyesi

sercan_
24-05-2007, 15:29   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

Selam arkadaşlar. ADSL bağlantım için bir wireless modem alayım diyorum ama, bildiğim kadarıyla bütün Wireless modemler aynı zamanda access point özelliği taşımıyor. Kurmak istediğim sistem şu şekilde:

1 Masaüstü Bilgisayar, ethernet üzerinden Switch'e bağlı
1 Wireless ADSL Modem, Switch'e bağlı
1 Dizüstü, Wireless Modem'e bağlı

Şimdi bu iki bilgisayar, (dizüstü ve masaüstü) ADSL modem üzerinden nete bağlanacak. Ama derdim şu, iki bilgisayarın sadece nete çıkmasını değil aynı zamanda network üzerinden birbirini görmelerini istiyorum. Bunun için de ADSL modemde access point özelliği olması gerekiyor diye biliyorum.

Böyle bir bağlantı için hangi marka / modelleri tavsiye edersiniz?

Son Düzenleme: sercan_ ~ 24 Mayıs 2007 15:30
erkanc
24-05-2007, 16:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

Airties kablosuz meodellerini inceleyebilirsin bir de zyxel markasına bak derim sana ben ençok bu ikisini beğeniyorum

OBA
24-05-2007, 16:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

linksys derim. onun üstüne tanımam. win it pro gibi haber organlarında dikkat edrsen hep linksys üzerinden ayarlar anlatılır çünkü proların seçtiği bir ağ ürünüdür. ağ diyorum çünkü modemin yanında ağ geçidi gibi bir çok ürünü daha mevcut.

OBA
24-05-2007, 16:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

sana ing adresini vermişim buda tr adresi

bu ürün hoşuna gidecektir

sercan_
24-05-2007, 16:42   |  #5  
OP Üye
66 mesaj
OBA
sana ing adresini vermişim buda tr adresi

bu ürün hoşuna gidecektir

Evet ürün güzele benziyor, fiyatı da gayet makul. Öneri için çok teşekkürler, bunu değerlendirmeye alacağım.

mehmetgns
28-05-2007, 17:35   |  #6  
Üye
56 mesaj
sercan_
Selam arkadaşlar. ADSL bağlantım için bir wireless modem alayım diyorum ama, bildiğim kadarıyla bütün Wireless modemler aynı zamanda access point özelliği taşımıyor. Kurmak istediğim sistem şu şekilde:

1 Masaüstü Bilgisayar, ethernet üzerinden Switch'e bağlı
1 Wireless ADSL Modem, Switch'e bağlı
1 Dizüstü, Wireless Modem'e bağlı

Niye bir switchle uğraşmak istediğini anlamadım. Masaüstü bilgisayarını direkt olarak modeme ethernetten bağla, çünkü her kablosuz modemin en az 1 ethernet portu vardır. Eğer "iki bilgisayar arasında bir ağ kurmak istiyorum, onun için switch kullanacağım" diyorsan; "modem zaten o işi yapıyor" derim ben sana. Örneğin; Airties RT_205 kullanıyorum ve memnunum. Sana tavsiyem bu olur.

sercan_
30-05-2007, 17:36   |  #7  
OP Üye
66 mesaj

Aslında ufak bir kablolama sorunum vardı, mesafe uzun olduğundan ilk bilgisayarla router arasına switch koyarak mesafeyi uzatmak istemiştim. Şimdi ona gerek kalmadı ama ekleyeceğim başka aletler (RJ 45 portlu yazıcı ve depolama sunucusu gibin bi alet) ve bir adet daha bilgisayar var, modemim de tek portlu olduğundan switch kullanmam şart.

İkinci el bir USR 9108 buldum aslında, alet temize de benziyor. Büyük ihtimal onu alıyorum.

Öneride bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Borga-x
30-05-2007, 17:41   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
OBA
linksys derim. onun üstüne tanımam. win it pro gibi haber organlarında dikkat edrsen hep linksys üzerinden ayarlar anlatılır çünkü proların seçtiği bir ağ ürünüdür. ağ diyorum çünkü modemin yanında ağ geçidi gibi bir çok ürünü daha mevcut.

tamamıyle katılıyorum.Linksys al kafan rahat etsın

selcukxc
13-06-2007, 22:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

Sen bırak linkiysi falan bizde AirTies rt211 var alırken çok terretüde düştüm ama bu güne kadar aldığım hiç bir elektronik alette bu kadar menmun olmamıştım.2 ay önce aldık ve ve bu iki ay boyunca hiç kapatmadan sürekli çalıştı en ufak bir ısınma bile yok.    Çekim gücüne diğer arkadaşlarım sinir oluyor. Kurmak ise o kadar kolay ki Tam bir kullanıcı dostu.Bu şartlar altında Airties varken başka Adsl modem alınmaz.