Wireless Modemime Giriş Yapmış Birisi-Yardım?

AliGren1907
08-08-2009, 03:59   |  #1  
AliGren1907 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
103 mesaj

Bir geri kafalı mahluk benim wireless modemime giriş yapmış ben bir hata yaptım açık bıraktım biryerleri nereyi bilemiyorum.Ancak bu kişide o açığı yakalayıpda oraya girecek kadar enbesil olabiliyormuş.İşte gördüğünüz beleschch-c1256b adlı gereksiz şahısın bağlandığı budur 3. sıradadır.<
Modem markasını soranlar çıkar diye düşündüm.
FLYNet  WAM-T72C4U2 markası budur.
Şimdi benim sorum şudur.Ağımda bolaşan gereksiz kişilik olan enbesili bu ağdan nasıl silerim.WEP yaptım AA AA AA AA AA gibi bir şifreleme anahtarı girdim.arayüz giriş şifremi değiştim.Ama ona rağmen bu kişi hala ağımda görünüyor.Bu kişiden modemimi kurtarmam için birisi yardım etse.Alıcıyı sökücem zaten wireless kullanmıyorum masaüstü bir pc.
Böyle enbesil zihniyete sahip birisi bağlı işte.Bu tür beyinlerden zerre kadar haz etmezdim gelmiş beni bulmuş.Beni bundan kurtarmanız içni yardımınıza ihtiyacım vardı :).SaygılaR.

emre305
08-08-2009, 09:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
303 mesaj

o sayfada giriş bölümü var bi oraya bakın orada giren ipleri silme gibi bir yer vardır ordan silebilirsiniz

teknohat
08-08-2009, 10:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

Şurayı aç:Bilgisayarım > Yönet > Sistem araçları > Paylaşılan klasörler > Oturumlar. Çıkan ekranda seninle aynı ağı kullanan bilgisayarların adının yazıyor olması lazım. sende o beleşçi enbesilin bilgisayar adının üstüne sağ tıkla ve oturumu kapatı tıkla . Umarım işe yarar

Son Düzenleme: teknohat ~ 08 Ağustos 2009 10:44
ECHELON_
08-08-2009, 10:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

adam bide kendine beleşi cağrıştıran isim kullamış mac filitreni açabilirsin belki bu önlerama zaten şifre koydunsa tekrar giremez birde bir şey sormak istiyorum modemde o an giren kişi onlıne değilse daha önce girmiş se onun ıp ve mac ini nerden görebiliyoruz sanırım log lra bakıyoruzda loglara nerden bakıyoruz

OnlyMann
08-08-2009, 10:52   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

öncelikle dhcp (otomatik ip dağıtımını), kablosuzu  kapatın. şifrelerinizi dediğiniz gibi basit vermek yerine daha karmaşık şifreler kullanın. ekrana göre ayarlar kısmında kendi makinanıza ait mac adresi bilgilerinize izin verin modemde güvenlik duvarı veya mac filtereleme yapılıyorsa onu devreye sokun hatta elemanın mac adresini engelliler listesine yazın.

Kendi makinanıza elle ip vermeniz gerekir dhcp kapalı olduğu için. modemin lan ipsini değiştirin.

değişik çözümler önerilebilir.

AliGren1907
08-08-2009, 19:41   |  #6  
AliGren1907 avatarı
OP Yıllanmış Üye
103 mesaj

Teşekkürler sayenizde oldu bilgisayarada format çektim her ihtimale karşı.Dediklerinizide yaptım adı o liseden yok oldu.Yardımı geçen herkese teşekkür ederim.