wireless sorunu

HPQ-User
14-07-2009, 23:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

faraone sormuş:
bilgisayarı aldıktan 5-6 ay sonra wireless bozuldu servise gönderdim yapmışlar onaylamışlar bide üstüne para verdik ama ewe gelince yine çalmışmadı 1 dk. bağlanıyo bida bağlanmıyo 3-4 kez servise yolladık servis bile yapamadı yada yapmak için uğraşmadı sorun ne olabilir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Time of this report: 5/9/2009, 12:17:18
       Machine name: BILGISAYAR
   Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_qfe.090206-1316)
           Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: CASPER
       System Model: M540SR
               BIOS: BIOS Revision: 1.00.09CA        
          Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  T2370  @ 1.73GHz (2 CPUs)
             Memory: 766MB RAM
          Page File: 523MB used, 1349MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
     DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.33 Safari/530.5

HugOBoss___
17-07-2009, 00:34   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

internet servis sağlayıcınızı aramayı denediniz mi? sisteminizi güncel bir antivirüs ile taramayı denedinizmi?

Süleyman.
17-07-2009, 01:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorun kronik ise aslında ürün değişimi ya da para iadesine kadar haklarınız bulunuyor. Fakat uğraşmayayım derseniz; USB girişli harici kablosuz alıcılardan edinebilirsiniz.

faraone41
17-07-2009, 02:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

sanırım sorunum donanımsal dizüstü bilgisayarlarda bilgisayarın içndeki kart değiştirilmiyomu wireless kartı ben şuan usb wireless kullanıorum ama kendiliğinden neden çalışmasınki wireless hep o küçük şeyemi ihtiyaç duyucam :S bilgisayarcılar pcnin içine takamazmı bozuk olanın aynısından

Süleyman.
17-07-2009, 02:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: faraone  
sanırım sorunum donanımsal dizüstü bilgisayarlarda bilgisayarın içndeki kart değiştirilmiyomu wireless kartı ben şuan usb wireless kullanıorum ama kendiliğinden neden çalışmasınki wireless hep o küçük şeyemi ihtiyaç duyucam :S bilgisayarcılar pcnin içine takamazmı bozuk olanın aynısı
Bu soruları bence teknik servise sormalısınız. Hatta hesap sorar mahiyette sormalısınız...

ECHELON_
17-07-2009, 03:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

modemin servisten geldikten sonra kablosuz ağları yönetten kablosuznunu silip tekrar baştan kurmayı denemeliydin bence çünkü serviste modemin ayarları komple değişmiş olmalı eski ayarlarla bağlanman sorun olabilir

Kapalı Hesap (2197)
17-07-2009, 03:32   |  #7  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
faraone sormuş:
bilgisayarı aldıktan 5-6 ay sonra wireless bozuldu servise gönderdim yapmışlar onaylamışlar bide üstüne para verdik ama ewe gelince yine çalmışmadı 1 dk. bağlanıyo bida bağlanmıyo 3-4 kez servise yolladık servis bile yapamadı yada yapmak için uğraşmadı sorun ne olabilir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Time of this report: 5/9/2009, 12:17:18
       Machine name: BILGISAYAR
   Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_qfe.090206-1316)
           Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: CASPER
       System Model: M540SR
               BIOS: BIOS Revision: 1.00.09CA        
          Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  T2370  @ 1.73GHz (2 CPUs)
             Memory: 766MB RAM
          Page File: 523MB used, 1349MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
     DxDiag Version: 5.03.2600.5512 32bit Unicode

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.33 Safari/530.

Öncelikle bir çok soru işareti var denebilir;

1-) Modemin bağlı olduğu hatta Splitter var mı ?

2-) Evde internete çıktığın hat üzerinde kaç paralel var ya da var mı ?
3-) Modemin Markası nedir ? 

4-) Modem teknik servisten geldikten sonra, Modemin içindeki yazılıma girip gerekli ayarları yaptınız mı ?

5-) Çünkü bazı modemlerde otomatikmen işaretli bir seçenek vardır. Bazılarında " DSL Auto-connect" diye geçer. Bu yazının ( Ya da buna benzer ) Kutucuğu işaretli mi ?

Modemin Airties ürünü ise, benimde zamanında bir tanıdığıma aldığım için biliyorum, içerisindeki Wireless chip i kolay arızalanabiliyor. Eğer memnun değilseniz ( ki olmadığınız için yazıyorsunuz ) Size 2 marka tavsiye edebilirim. D-Link ve U.S. Robotics. Saygılarla...

Süleyman.
17-07-2009, 03:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: THE_CROW  

Öncelikle bir çok soru işareti var denebilir;

1-) Modemin bağlı olduğu hatta Splitter var mı ?

2-) Evde internete çıktığın hat üzerinde kaç paralel var ya da var mı ?
3-) Modemin Markası nedir ? 

4-) Modem teknik servisten geldikten sonra, Modemin içindeki yazılıma girip gerekli ayarları yaptınız mı ?

5-) Çünkü bazı modemlerde otomatikmen işaretli bir seçenek vardır. Bazılarında " DSL Auto-connect" diye geçer. Bu yazının ( Ya da buna benzer ) Kutucuğu işaretli mi ?

Modemin Airties ürünü ise, benimde zamanında bir tanıdığıma aldığım için biliyorum, içerisindeki Wireless chip i kolay arızalanabiliyor. Eğer memnun değilseniz ( ki olmadığınız için yazıyorsunuz ) Size 2 marka tavsiye edebilirim. D-Link ve U.S. Robotics. Saygılarla...
Alıntı: SCARFACE_  
modemin servisten geldikten sonra kablosuz ağları yönetten kablosuznunu silip tekrar baştan kurmayı denemeliydin bence çünkü serviste modemin ayarları komple değişmiş olmalı eski ayarlarla bağlanman sorun
Soruyu okudunuz mu?
Servise giden modem değil. Dizüstü bilgisayar...

ECHELON_
17-07-2009, 03:40   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Soruyu okudunuz mu?
pardon birader, evet ben soruyu okudum ama wıreles deyince aklıma direkt olarak modem geldi pcnin kendisini es geçtim zihnim yanılttı beni haklısın yanlış bir yorum yaptım düzelttiğin için saol

Kapalı Hesap (2197)
17-07-2009, 03:43   |  #10  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Soruyu okudunuz mu?

Böyle bir soru okuyunca direk Anlam şu oluştu bende " Bilgisayarı aldım sonrasında wireless bozuldu" yani wireless modem bozuldu gibi okumuşum. Fakat arkadaşımız şöyle bir şekilde başlasaydı " Bir laptop aldım 5-6 ay önce. Wireless kartı ( ya da chip i ) arızalandı." belki farklı düşünmeyecektim. Demekki yalın olmak daha anlaşılabilir oluyor. Saygılarla...

Süleyman.
17-07-2009, 04:02   |  #11  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Haklısınız, soru biraz muğlak kalmış. Ben modem markası verilmediğinden direkt bilgisayar olarak algılamıştım. Modem olarak algılamaya da açık dediğiniz gibi. Fakat devam eden mesajlarda iyice aydınlanıyor tabi...

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 17 Temmuz 2009 04:03
faraone41
17-07-2009, 13:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

pardon arkadaşlar açık yazamadım aceleden casper nirvana markalı laptop bilgisayarın wireless bağlantı sorunu hçbirşekilde bağlanmıyo 3 kez servise gitti yine bile yapmadan gönderdiler modemden sorun yok dier arkilerin pcleri bağlannıyo bende usb wireless aldım ama nereye kadar onunla idare edicemki pcnin kendi wireless bağlantısı çalışmadıı sürece hiçbir işe yaramaz bide tüm işletim sistemlerini denedm 10 kez format attım orjinal cdlerle wista xp hepsini tek tek denedm hiçbir sonuç vermedi wireless driver cd'sini değiştirdim yeni indirdim olmadı servisten yeni yüklediler yine olmadı donanımsal bozuk diyorum servise onlar bana bilgisayara format atıp yolluyorlar herşeyi baştan yükledik şimdi çalışıyo diorlar onu bende yaparım parça değiştirseler ne güzel olcak tabi onlara güvenim kalmadı kendimiz değiştiremiyormuyuz wireless parçasını siz daha iyi bilirsiniz...

Kapalı Hesap (2197)
17-07-2009, 18:55   |  #13  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: faraone41  
pardon arkadaşlar açık yazamadım aceleden casper nirvana markalı laptop bilgisayarın wireless bağlantı sorunu hçbirşekilde bağlanmıyo 3 kez servise gitti yine bile yapmadan gönderdiler modemden sorun yok dier arkilerin pcleri bağlannıyo bende usb wireless aldım ama nereye kadar onunla idare edicemki pcnin kendi wireless bağlantısı çalışmadıı sürece hiçbir işe yaramaz bide tüm işletim sistemlerini denedm 10 kez format attım orjinal cdlerle wista xp hepsini tek tek denedm hiçbir sonuç vermedi wireless driver cd'sini değiştirdim yeni indirdim olmadı servisten yeni yüklediler yine olmadı donanımsal bozuk diyorum servise onlar bana bilgisayara format atıp yolluyorlar herşeyi baştan yükledik şimdi çalışıyo diorlar onu bende yaparım parça değiştirseler ne güzel olcak tabi onlara güvenim kalmadı kendimiz değiştiremiyormuyuz wireless parçasını siz daha iyi bilirsiniz...
Kendin değiştirmeye kalktığın an olacağı sana söyliyeyim ; Aldığınız firma : Efenim bu laptop un içi açılmış bu yüzden garanti kullanıcı hatası sebebi ile iptal olmuştur.

Ne yazık ki böyle birşey söz konusu. İşte her firma %100 güvenli çalışıyor diyemeyiz bu şekilde engeller olduğu için. Heleki Electroworld den bir ürün aldıysan adam diyor ki ; Sorun varsa kutusunu açmadan getirin kabul edelim. Bu ne ya ? Kutu açmadan denemek gibi bir fizik dışı olay varsa vereyim aldığım ürünü o Kamil-i Mücahit ( Abarttım ama :=) ) denesin. Neyse, olayda yapacağın tek bir husus var. Üründen memnun olmadığını bir form doldurarak ifade edip ürünü geri vermek. Sonrasında da malum yeni bir laptop . Saygılarla...

faraone41
17-07-2009, 19:21   |  #14  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

yeni bir laptop vermezler herhalde biraz hor kullandım ve 1 yıl oldu daha 1 yıl daha garantisi var ama bir işe yaramaz sanırım laptop aldım para verdik sadece 1 ay wireless kullandım dier 9-10 ay usb wireless aletiyle bağlandım herzmn yanında takılı durdu masaüstü pcden bir farkı yoktu anlıyacağınız iğrenç bir durum...

Kapalı Hesap (2197)
17-07-2009, 19:29   |  #15  
Kapalı Hesap
230 mesaj
yeni bir laptop vermezler herhalde biraz hor kullandım ve 1 yıl oldu daha 1 yıl daha garantisi var ama bir işe yaramaz sanırım laptop aldım para verdik sadece 1 ay wireless kullandım dier 9-10 ay usb wireless aletiyle bağlandım herzmn yanında takılı durdu masaüstü pcden bir farkı yoktu anlıyacağınız iğrenç bir durum...
O zaman Ayrı bir usb Wireless Dongle ile bağlanmayı dene. Bu ufak USB Wireless bağtaştırıcılar da zaten Laptop üzerindeki ile aynı işlevi görüyor. En azından geri veremeyeceğin için az da olsa paraya kıymakta yarar var :=)

faraone41
17-07-2009, 19:45   |  #16  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

ben istiyorumki pc nin içnde kndiliğnden bağlansın dier pcler gibi yani yandan herhangi bir aparat takılmasını istemiorum neden onlara ihtiyaç duyimki rahatlık söz konusu.. gıcık bir durum yha =(

Kapalı Hesap (2197)
17-07-2009, 20:17   |  #17  
Kapalı Hesap
230 mesaj
ben istiyorumki pc nin içnde kndiliğnden bağlansın dier pcler gibi yani yandan herhangi bir aparat takılmasını istemiorum neden onlara ihtiyaç duyimki rahatlık söz konusu.. gıcık bir durum yha =(
:=) Arkadaşım o zaman hor kullanmayacaktın laptopu :=) Valla ben her türlü teknolojik cihaza iyi davranırım. :=) Bence yapacağın birşey yok o zaman bu durumda. Ya geri vereceksin laptop u yeni bir tane verecekler, ya da garantiyi öldürtüp yeni bir wireless chip i taktıracaksın. Bu kadar basit.

faraone41
17-07-2009, 20:20   |  #18  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

he işte ben bunu sölüorum pc'nin içine wireless chip takılcak dışardan bi aparak takılmasını istemiorum chip takılcak driver yüklencek bitti her pc yerlerinede güvenmiorum.