word kopyalama yardım

netgezinti
10-03-2008, 16:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

merhaba

sormak isteidğim şu.

bana bir liste geliyor. 1 sayfalık word belgesi bunun içinden 3-4 satırı alıp kopyalayıp diğer bir word sayfasına satır arasına yapıştırıyorum.

sormak isteidğim nasıl bir program yada excel yada wordde bir şekilde bir ayar yapmalıyım ki.
kopyaladığım farklı ebat farklı resnklerdeki aradaki satırlar,

yapıştırdığımda bizim standart rengimiz standart yazı türümüz ve standart yazı boyutumuzca olsun.

diyebilirsiniz ki yukarından git sonradan oradan isteidğin gibi yap. yapayımda bu işlem günde yüzlerce kez yapılıyor. yani artık çok zamanımı alıyor
gece evde yapıyorum bu listeleri. kitapçı dükkanım var bu arada.

yardım edecek teknik bilgisi yüksek arkadaşlardan lütfen diyerek yardım talep ediyorum
ilginize teşekkürler.

her zaman siteye giremiyorum. yardım edecek arkadaşlar mail atabilir yada msn den irtibata geçerse memnun olurum. bu iş nedeniyle internete girmeye ne zmaan var ne bişey.

kayadevrim71@hotmail.com

aak
13-03-2008, 23:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

arkadaşım hangi office programını kullandığının belirtmemişsin ama ben office 2007 ye göre cevaplayacağım. word dosyasını açtıktan sonra sol üstte gördüğünüz office düğmesine tıklayın ve açılan pencereden sağ en altta bulunan word seçenekleri sekmesine tıklayarak ayar penceresini açın. şimdi gelişmiş sekmesinden kes kopyala yapıştır alt menüsüne gelin ve orada ikinci sırada iki belge arasında yapıştırma seçeneğinin yanındaki kutudan  "hedef klasöre eşitle" yi seçin ve tamam a tıklayın. eğer aynı belge içerisinde de bu işlemi yapmak istiyorsanız ilk seçenektede aynılarını tekrarlayın. kolay gelsin...

Aras Yurtman
11-04-2008, 11:16   |  #3  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj
aak
arkadaşım hangi office programını kullandığının belirtmemişsin ama ben office 2007 ye göre cevaplayacağım. word dosyasını açtıktan sonra sol üstte gördüğünüz office düğmesine tıklayın ve açılan pencereden sağ en altta bulunan word seçenekleri sekmesine tıklayarak ayar penceresini açın. şimdi gelişmiş sekmesinden kes kopyala yapıştır alt menüsüne gelin ve orada ikinci sırada iki belge arasında yapıştırma seçeneğinin yanındaki kutudan  "hedef klasöre eşitle" yi seçin ve tamam a tıklayın. eğer aynı belge içerisinde de bu işlemi yapmak istiyorsanız ilk seçenektede aynılarını tekrarlayın. kolay gelsin...
Katılıyorum.

Bunu bir kereliğine uygulamak için "Özel Yapıştır... (Paste Special...)" komutuyla "Biçimlendirilmemiş Metin"i seçerek yapıştırılacak metnin biçimini yapıştırılan yere uyarlayabilirsin ya da "Biçimlendirilmiş Metin"i seçerek metni olduğu gibi yapıştırabilirsin.