xbox 360 elite ama.....iceri buyrun:)

umitbecel
17-01-2010, 20:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

merhaba ben xbox almaya kara verdim ama şu sorularıma cvp bulamadım:
1-bu 3k sorununa coolerle cozüm bula bilirmiyiz?
2.tupu televizyonda oynana bilir mi?iyi görüntü verir mi
3-xbox live dan banlanırsam geri dönüşü olmazmı
4-xbox live ya illah para mı lazım parasız bir şey olmaz mı?
5-blue toot varmı xboxda yada kablosuz ag felan...
6-cip varmı yada kendi imkanlarımızla guncelley bilirmiyiz bana yardım edin xbox culaaaaarrr
...

StyleALP
17-01-2010, 20:56   |  #2  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Selam;

1-bu 3k sorununa coolerle cozüm bula bilirmiyiz?

Cevap:  Buzdolabı içinde oyna, çözüm bulamassın. Kullandığın mekanda nem oranı olmasın, makine 1,2 sene götürür

2.tupu televizyonda oynana bilir mi?iyi görüntü verir mi

Cevap: Tüplü TV de oynanır. PlayStation 2 den falan çok daha iyi kalitealırsın, ama en kötü ihtimal kesinlikle LCD ekran, Monitör şart derim.200 liralık falan da olsa almanı öneririm.

3-xbox live dan banlanırsam geri dönüşü olmazmı

Cevap: LIVE 'da banlanırsan, geri dönüşü olmaz. Artık FW li aletler LIVE işiyalan oldu. Single olarak devam. Zaten 2010 yılında paso Single oyungeliyor.

4-xbox live ya illah para mı lazım parasız bir şey olmaz mı?

Cevap: LIVE için aylık veya yıllık GOLD üyelik alman şart, yoksa oyun oynayamassın sadece Online olursun. Aylık 9 dolar falan = 15 lira

5-blue toot varmı xboxda yada kablosuz ag felan...

Cevap: BlueTooth yok, zaten USB girişleri ile şarkı falanatabiliyorsun. Kablosuz ağ olarak onun bir parçası var, makineyetakınca kablosuz Modemden Internet alabilirsin.

6-cip varmı yada kendi imkanlarımızla guncelley bilirmiyiz bana yardım edin xbox culaaaaarrr...

Cevap: Chip diye birşey yoktur, PlayStation 2 dönemiyle Chip olayı bitti. FW diye bir yazılım makine işlemcisine atılır. FW olayını işi bilen birine yaptırman şarttır, kendin yaparsan işlemci çökebilir. baya zahmetli bir iş. ATIK elektronik bu konularda Türkiye 'de ustadır.

* IYI ForumLaR...

umitbecel
18-01-2010, 12:58   |  #3  
OP Yeni Üye
41 mesaj

cok saol abi cvplarını ben bayyaga aydınlattın saolasın ben boludayım nem oranı %45 felan inş 2 sene felan görtürür yani şimdi coolerlerre para vermemi diyorsun işe yaramaz yani tamam birde şu single olayını anlamadım fw derken bana bu terimleride acıklarsan abi cok sevinirim birde sende xbox varmı ne var nasıl lcd (monitör vs)olarak ne önerirsin?birde bu xbox elite nın kolu sarj lımı pillimi ps3 gibi mi yani

Son Düzenleme: umitbecel ~ 18 Ocak 2010 13:07
umitbecel
18-01-2010, 13:40   |  #4  
OP Yeni Üye
41 mesaj

birde bu xbox 360 elitelerde bu 3k sorunu yok diyorlar ne kadar dogru?

StyleALP
18-01-2010, 14:07   |  #5  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj
Alıntı: umitbecel  
cok saol abi cvplarını ben bayyagaaydınlattın saolasın ben boludayım nem oranı %45 felan inş 2 sene felangörtürür yani şimdi coolerlerre para vermemi diyorsun işe yaramaz yanitamam birde şu single olayını anlamadım fw derken bana bu terimlerideacıklarsan abi cok sevinirim birde sende xbox varmı ne var nasıl lcd(monitör vs)olarak ne önerirsin?birde bu xbox elite nın kolu sarj lımıpillimi ps3 gibi mi
 Bolu iyidir. XBox 'un isteklerini karşılar. Serin bir havaya sahip. Merak etme temiz ve iyi kullandıktan sonra bayağı götürür seni. Elite 'de karar kılmışsan onu al derim ama diğer modeller hakkında bilgi istiyorsan konuşuruz.

Single, tek kişilik anlamına gelir. 2010 ile birlikte Single ( tek kişilik ) ağırlıklı oyunlar çıkıcak. Zaten doğru kullanırsan LIVE 'dan banlanmazsın.

FW, bir tür yazılımdır. Makinanın işlemcisine atılarak beyine enjekte edilir.

Görüntüleme konusuna gelirsek, ucuz maliyetli plazmalar, LCD 'ler mevcut. Araştırmak istediğinde bir göz atarız.

XBox 'un kolu pil ile çalışmaktadır.

XBox 'a sahip değilim ancak arkadaşımda mevcut. Bayağı kullandım.

Elite 'lerde 3K sorunu olup olmadığını tam bilmiyorum ama birazdan araştırıp veya arkadaşa sorup cevaplarım.Göz kırpma

StyleALP
18-01-2010, 14:22   |  #6  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj
 3K Sorunu tüm XBox 360 'larda var. Şans ve kullanım işi.

umitbecel
18-01-2010, 14:26   |  #7  
OP Yeni Üye
41 mesaj

tamm abi peki şu atik websitesinde var diyor ki pil derdine son hızlı sarjlı xbox batarya bir baksana bbi alsak nasıl olur burda lik vermedim belki yasaktır die ama peki senin xbox elite veya başka önerdigin varmı ben bir tek elite yi biliyorum...orjinal oyun sart dyilmi xbox için liveden banlanmamak için?

StyleALP
18-01-2010, 16:47   |  #8  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj
tamm abi peki şu atik websitesinde var diyor ki pil derdine son hızlı sarjlı xbox batarya bir baksana bbi alsak nasıl olur burda lik vermedim belki yasaktır die ama peki senin xbox elite veya başka önerdigin varmı ben bir tek elite yi biliyorum...orjinal oyun sart dyilmi xbox için liveden banlanmamak için?
 Banlanmamak için Orjinal oyun alman şart.
 Pil sarjı almanı öneririm.
 Elite al, Jasper Board ' lı.

umitbecel
18-01-2010, 18:56   |  #9  
OP Yeni Üye
41 mesaj

anladım pil sarjlı pil al kullan diyorsun abi peki sebep nedir o akin teknolojideki parcayı önermedin abi

umitbecel
18-01-2010, 18:58   |  #10  
OP Yeni Üye
41 mesaj

peki teknosadan istesen getirirlermi ki jasperli felan

umitbecel
20-01-2010, 12:41   |  #11  
OP Yeni Üye
41 mesaj

xbox 360 elite aldım jasper boardlı olması için arkasındaki voltaj da 175 yazması lazım o zaman jasper board lı olur 2 tane de oyun verdıler kıllzone cod verdiler güzel ama şu kolu pilli o kötü oldu bi r yonden eksi aldı o kadar tupludede cok iyi kalite veriyor tavsiye ederim paket içeriginde o kadar şey vardı ki aca aca sıkıldım tavsyem alınn şu meredi ps mü ş neymiş salla yaw:DxD bana yardım eden herkese teşşekürlleri mi iletmek isterim saolun ozellik le stylealp abi sana;)

Son Düzenleme: umitbecel ~ 20 Ocak 2010 12:43
StyleALP
20-01-2010, 12:57   |  #12  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

Selam;

Kusura Bakma son sorularını görmedim cevap veremedim. Ne güzel aldın demek. Hayırlı Olsun. Güle Güle Kullan. XBox 360 'nın kötü yanlarından biri pilli kolu olması. Memnun kaldığına sevindim.

Güle Güle Kullan. 3K 'sız günler dileğiyle. Göz kırpma

umitbecel
20-01-2010, 20:16   |  #13  
OP Yeni Üye
41 mesaj

saollasın abi evet tek eksi yon pilli olması ama onada cozum bulmuşlar inş 3k yaşamam bakalım saol abi sorulara gelince önemli deil yaw zaten sen bana yeterınce yardım ettin saol tekrar

metmert
20-01-2010, 20:38   |  #14  
Taze Üye
13 mesaj

konusmanı okudum bende xbox 360 almak ıstıyorum ama nereden nasıl alacagımı bılmıyorum sen nerden aldın dıye soracaktım?

umitbecel
20-01-2010, 20:44   |  #15  
OP Yeni Üye
41 mesaj

ben teknosada aldım ama internetten almanı tavsiye etmem kankam 2 ay önce aldı herşey vardı ama hdmi kablosu yoktu(ilandahdmivardı) alma derim netten teknosadan al paşa paşa oyna mert oyun konusunda yazı yazmıssın ps3 unde oyun ları 100 xboxında 100 xbox a cakma oyun alırsan okuduysan eger  BAN yersin ben bazı noktalara cok takılan bir insan oldugum :)için xbox orjinal alcamsen de ole yap...:D

Dioxid
22-01-2010, 13:31   |  #16  
Yıllanmış Üye
334 mesaj

Xbox 360 alan arkadaslar Xbox 360' ın en buyuk sorunlarından biri kullanım suresı 5,6 saati gectımı asırı sıcaklık baslamasıdır buda ıslemcıyle alakalı bırsey..Dikkatli olun arada bir kontrol edin.Saten Bu 3K denen olay genel olarak boyle fazla ısınan Xbox 360'larda gorulmektedır...Ayrıca Bence Analog için sarj alırsanız daha iyi olur ...Pil bi zaman sonra sorun yaratabilir.Analogunuzdan olursunuz..

dogancanafl
06-02-2010, 15:55   |  #17  
Taze Üye
14 mesaj

Şu anda teknosada kampanya var TombRaider+Fifa10+Xbox Elite=999YTL teknosa'nın internet şubesinden sipariş etmenizi öneririm2 günde elinizde oluyor.2 yıl garantisi var bölgedeki teknosalar da garantiyi kabul ediyor 3k görse bile değiştiriyorlar