xp başlangıç sorunu yardım lütfen

djmeysut
01-02-2008, 21:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

selam öncelikle benim 20gblık bi ide harddiskim vardı ve yeni  80gblık hdd aldım bunu aldıgım yere taktırdım.pc hdd yi görüyor ve ben 80gblık olan hddye windowsu kurdum.iki harddistete xp oldugu için eski hdd'yi Norton PartitionMagic 8.0 ile biçimlendirdim. ve pc'yi resetledim.açılırken xp cdsini istedi taktıgımda format ekranı geliyo format atmaya mecbur kaldım ama bu seferde format için eski hddyi veya yeni hdd yi seçtigimde seçili alanda ön yükleme dosyalarının bulunmadıgını söylüyor.
ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 01 Şubat 2008 23:11
Banned
02-02-2008, 03:07   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

3 yöntem tarif edeceğim
1. si biosa girin boot menüden alt kısımdaki hdd önyükleme seçeneğinden windowsun kurulu olduğu diskinizi önyükleme diski olarak atayın f10 la kaydedip çıkın.sistemi yeniden başlatın sorun çözülmezse 2. seçeneğe geçin
2. si içerisinde windows kurulu olan hdd kalsın diğerini pc den sökün. xp cd ile sistemi başlatın kurtarma konsolundan komut satırına geçin  işetim sistemini seçip   yönetici parolasını girip komut satırını aktif hale getirdikten sonra boocfg /rebuild komutunu verin işletim sisteminiz listelenecek eklensinmi sorusuna evet deyin işletim sisteminizin ismini girmeniz ister xp deyin sonraki seçenege fastdetect olarak girin enterleyip exit layıp çıkın. cd yi çıkartıp sistemi yeniden başlatın sorun çözülmezse 3. seçeneğe geçin
3. hangi hdd de windows olmasını istiyorsanız o kalsın diğerini çıkartın bu şekilde format atın . diğer diskinizi format işlemi bitip tüm sürücüler sp2. vs. kurduktan sonra windows açıkken pc ye bağlayın

djmeysut
03-02-2008, 20:55   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

khramn verdigin bilgilerden dolayı çok teşkkürler bilgisayar teknisyeni bi akrabaya danıştım yardımcı oldu. senin anlattıgın ikinci yöntemi uyguladı anladıgım kadrıyla ilgilendigin için tekrar teşekkürler.