XP de Ağ Sorunu..

masolak
27-04-2006, 14:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

Selam Arkadaşlar;

Geçen gün Bilgisayarımdaki ağ ayarlarını yaparken Yerel Ağ Bağlantısı özellklerindeki "Microsoft Ağları İçin İstemci", "Microsoft Ağları İçin Dosya ve Yazıcı Paylaşımı", "Ağ İzleyici Sürücüsü" gibi özellikeri yanlışlıkla kaldırdım. şimdide geri getiremiyorum. Sadece "İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)" kaldı. yine de internete bağlanabiliyorum. aca diğerleri ne kadar işe yarıyor, eğer işe yarıyorlarsa nasıl geri getirebilirm öğrenmek istiyorum.
Ayrıca ağ ayarları ile oynarken bilgisayarımın açılış ve kapanış özelliğini de bozdum sanırım. şimdi her açılışta kullanıcı ismi ekrana geliyor ve kişisel ayarlarınız yükleniyor gibi uyarılar veriyor. halbuki daha önce direkt açılıyordu ve ben bu şekilde açılmasını istiyorum. Denetim Masası/Kullanıcı hesaplarından düzeltemedim. büyük ihtimal ağ ile ilgili bir problem olsa gerek. Çözüm önerinizi bekliyorum. teşekkürler.

omer2197
27-04-2006, 18:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

ağ bağlantılarım/özellikler/ekle
buradan geri getirebilirsin
açılışa gelince denetim masasındaki kullanıcı hesaplarından/kullanıcın oturum açma kapatma şeklini değiştir/hızlı kullanıcı değiştime şeklini kullan
burayı işaretle.düzelecektir.

masolak
27-04-2006, 23:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
179 mesaj

Ağ Balantıları olayını geniş şekilde açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

omer2197
28-04-2006, 20:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

öncelikle ağ bağlantılarım özellikler bölümüne geliroruz.
orada ekle butonu göreceksin.oraya tıkla ve karşına gelen seçenekleri sırasıyla ekle.burada senin sildiğin "Microsoft Ağları İçin İstemci", "Microsoft Ağları İçin Dosya ve Yazıcı Paylaşımı", "Ağ İzleyici Sürücüsü" bölümleri de geri getirebilirsin.
kolaylıklar...