Xp'de fax göndermek

rashid
19-03-2009, 13:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Xp 'den birtürlü istediğim yazıyı fakslıyamıyorum faks gönderme sihirbazından yalnızca kapak sayfasını yolluyor benim göndereceğim sayfa ile ilgili hiçbir şey yolluyamıyorum lütfen yardım.

cbilgen13
19-03-2009, 14:44   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

fax sihirbazının nasıl aktif edildiği konusunda herhangi birşey yazmama gerek yok sanırım bu özelliği bildiğine göre o kısmı geçmiş olmalısın... fax göndermek içinde istediğin word yada excel dosyasında normal yazdırma işlemi (ctrl + p) sırasında fax sihirbazının oluşturduğu sanal yazıcıyı seçip yazdır tuşuna basıyorsun sihirbaz ekrana geliyor zaten gerekli yerleri doldurup (karşı tarafından telefonu şirket bilgileri gibi boşluklar...) onaylıyorsun telefon hattı takılıysa kısa sürede aramaya başlıyor zaten...

bu işlemler sırasında herhangi bir hata veriyorsa onu yaz istersen yazıyı neden gönderemediğini anlayalım...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 19 Mart 2009 15:06
mancukya
19-03-2009, 19:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Adsl hatti modemiyle faks yollayamazsin istedigin program ve ayari ver fayda etmez.
1 2 site üstünden yollama imkani var ama isimleri aklima gelmiyor simdi nette arama yap bulursun.
Eski cevirmeli modemlerle bu oluyordu ama adsl modem numara falan ceviremez.

Süleyman.
19-03-2009, 22:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
mancukya
Adsl hatti modemiyle faks yollayamazsin istedigin program ve ayari ver fayda etmez.
1 2 site üstünden yollama imkani var ama isimleri aklima gelmiyor simdi nette arama yap bulursun.
Eski cevirmeli modemlerle bu oluyordu ama adsl modem numara falan ceviremez.
üçü beşi bir arada yazıcılar var. arkadaş belki yazıcı yahut faksını bağlamıştır bilgisayara. üstelik faks gönderme sihirbazı diyor, sadece kapak sayfasını gönderiyor diyor. cbilgen13'ün dedikleri doğru. eğer yaptınız ve olmuyorsa, biraz daha fazla bilgi vermelisiniz.