xp den milenyuma gecis nasil olacak format

istanbullu2001
12-01-2007, 00:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

arkadaslar ben xp kulaniyorum fakat ikinci bilgisayar milenyum ikiside lisansli bilgisayarlarimin fakat gecenlerde bozuldu pover ve hdd ayni anda ikiside birden bozulmus tamirci kolay olsun diye bir orginal benim olmayan xp cd sini yuklemis fakat benim lisans milenyum ben registiren yaptpim simdi ben tekrar milenyum yuklemek istiyorum fakat basaramadim fat32 yaptim ama bir turlu cd romdan baslatamiyorum cd yi okumuyor simdi nasil olacak ta yeniden sistemi me olarak kurabilirim
YALNIZ BU KONU )98 me kismina acilmis 5 cevab yazilmis fakat benimde ayni sorunum ayni oradaki cevablar ben doyurucu degil  saygilar

cell-o
12-01-2007, 10:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

windows me cdrom başlatımıyorsanız sizde zorla yaptırırsınız.şöyle yapın.win xp çalışır halde galiba.siz sistemi açın.sonra windows me cd takın.sonra yükle seçeneğiye devam edin.sonra bir kaç işlemden sonra sizden yeniden başlat isteyecektir.sonra yeniden başlatınız.bir menü gelecektir.sanki iki işletim sistemi varmış gibi siz ordan windows me seçin.o arada cd hep takılı kalsın.sonra istediğiniz işlemi yapın.olmazsa menüler gelmezse boot.ini dosyasını düzenleyebilirsiniz.

kolay gelsin.

root1907
12-01-2007, 11:34   |  #3  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

önce xp cd inden boot et ve format at sonra bilgisayarı kapat ve me cd tak boot et ve yükle.

istanbullu2001
12-01-2007, 13:10   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

arkadaslar aksam  tekrar deneyecegim olmassa konuyu daha da acmak istiyorum

İtacHi_
12-01-2007, 13:30   |  #5  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

tamam o zaman konuyu daha da aç bu arkadaşlarında dediklerini yap bi dene olmassa benim de fikirlerim var ok?

istanbullu2001
13-01-2007, 14:41   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
160 mesaj

selam arkadaslar bu konuyu actim dun gece isten geldim 3,bucuk saat ugrasmamam ragmen yine basaramadim ben  baslangic disketi yapiyorum elimde notfall diskete  de var onuda deniyorum  
fakat ben xp cd si ile yeniden disketeyi fat32 olara boluyorum  da  formatta cekiyorum   ikiye boldum hdd yi ikisinede format cekip xp cd sini cikariyorum  sonra milenyum cd sini takip baslatmak istiyorum ama olmuyor olmuyor
onemli  ben xp cd si ile fat32 ceviriyorum burada ikiye boluk olan hdd ye format cekiyorum hanio o sari serit geciyor ya bunu yapmamam mi lazim yoksa boluk mu kalmasi gerek format olmamasimi lazim bir yerde yanlis var ama onu cozemiyorum simdi diyorum bir f disk mi yapip tam hdd yimi silsem ne dersiniz
cok sagolun diyorum

alirizakeles
13-01-2007, 15:55   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

selam kardeş anladığım kadarı ile sana yol göstereyimdedim. sanırım sen makinene artık me. yüklemek isitoyusn. şu anki sistemin xp ise bence öncelikle imkanın varsa hdd ni al başka bir makineye tak ve windows ortamında formatla c'yi. daaha sonra kendi makinene tak ve me. cd sini tak o zaman sorununu çözebilirsin diye düşünüyorum. ben yaptım çünkü böyle epeyce sistem. fdisk yapmanı tafsiye ederim ama biraz uğraştırır. bence bunu dene ama setuptan unutma başlangıcını Cd-rom yap yapamazsan tekrar görüşelim :)))