XP'den vazgeçmek için Windows 7 bekleniyor

CHIP Online
07-10-2008, 10:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

IT firmalarının önemli bir kısmı XP'den vazgeçmek için Windows 7'yi bekliyor. İşte çarpıcı araştırma

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/XP-d ... ekleniyor_9030.html

Resimlerle: Windows 7: Milestone 3 sürümünden detaylı resimler

Firmalar Windows Vista'nın varlığını görmezden mi geliyor? En azından Corporate IT forumlarında (Tif) yapılan bir araştırmaya göre durum böyle. Tif, İngiltere'deki IT firmalarından meydana gelen federasyon.

Araştırmadan çıkan sonuca göre, firmaların sadece yüzde 4'ü Vista'yı üretim amaçlı sistemlerinde kullanıyor, geriye kalan büyük çoğunluk halen Windows XP'yi tercih ediyor.  Vista'yla hiç ilgilenmeyen şirketlerin oranı ise yüzde 35.

Fakat şu anda XP kullananların yüzde 30'luk bir kısım Windows 7'nin aralık ayında çıkacak olan ön sürümünü merakla beklediğini söylüyor.

Araştırmaya göre, Internet Explorer 7 de Vista ile aynı kaderi paylaşıyor, zira birçok firma halen IE 6'yı kullanıyor ve önemli bir kısmı Internet Explorer 8'i bekliyor.

Tüm konu: XP'den vazgeçmek için Windows 7 bekleniyor

Resimlerle: Windows 7: Milestone 3 sürümünden detaylı resimler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firmaların bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fattur
07-10-2008, 20:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Gayet saçma buluyorum.
Sayfasına yazdığım yorumu görebilirsiniz.

gelefsane
07-10-2008, 23:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj

onca firma var onlarda dahi yeteri popülariteye ulaşamamış vista.heralde garibanlar fakir olduklarından bilgisayarları düşük donanımlı olduklarından vistayı kurmamazlık etmiyorlar.demekki neymiş!vista bir ara geçiş sistemi...kullanıcıları kobay yerine koyup üzerlerinde deneme yaptıkları bir işletim sistemi.yoksa bunu başka bir açıklaması olamaz.hala da olur diyen varsa bence başka lafa  gerek yok...