xp den vistaya dönmek

HPQ-User
11-03-2008, 20:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

3316 sormuş:
Selam ben ogunlerde bir laptop aldım.Ve laptopta işletim sistemim Vista Home Premium.Bilgisayarıma Visual studio 2003 versiyonunu kurmak istedim.Ve bana uyumluluk sorunun oldugunu söyledi ve çalıştıramadım.Bende vistayı kaldırıp Xp professionel services pack 2 kurdum.Ama kamera driveri xp nin bulamayınca Vistaya geri dönmek istiyorum.Bunun için vistayı yedege aldım.Yalnız benim sorunum şu: 1: Vista gec açılıp gec kapatıyor ram 1 gb oldugundan ben bunu 2.5 gb çıkarmak istiyorum.ama sizce vistayı kurmam sizce akıllıkmı ve nasıl kurabilirim? 2:Visual studio 2008 versiyonunu kurmak istiyorum (2003 verisyonu kaldırıp) yalnız ben bunu vista işletim sistemine kurmak istiyorum sizce bu visual studio 2008 de uyumluluk sorunu olurmu?Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
Acer extensa 5620 Vista Home Premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

1ol3irol
11-03-2008, 21:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,714 mesaj

vistayı kurmak akıllılık. ayrıca geç açılıp kapanmasını önlemek için bilgisayarı hazırda beklet seçeneğiyle kapatın. vista cd'sini takıp yükseltebilirsiniz veya baştan kurabilirsiniz. visual studio için de programın *.exe dosyasını bulup sağ tıklayın, özelliklerden uyumluluğu seçin ve uyumluluk modunu windows xp seçin

h.ozgur
12-03-2008, 00:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

vistayı bir kez kullandıktan sonra xpye dönmek pek de cazip olmuyor. Ayrıca ramini yükseltirsen(ki diğer özelliklerin incelediğim kadarıyla yeterli)vistadan keyif alacağından şüphen olmasın.Ayrıca mart sonu itibariyle vista sp1 ile açılış kapanış sorunu da çözülecektir.
visual studio 2008 versiyonu da bakmadım ama mutlaka vista uyumludur değilse bile uyumluluk özelliklerinden xp uyumluluğu üzerinden vistada çalıştırabilirsin.