Xp etkinleştirme sorunu

bnbn
27-08-2008, 20:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj

Arkadaşlar pcme format attım orjinal xp cdim olduğu halde etkinleştimenize 30 gün kaldı diye uyarı çıkıyor internet üzerinden etkinleştir diyorum ama olmuyor? Başka bir yolu var mı bunun? Yardımınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler Herkese iyi akşamlar... İyi çalışmalar...

Feel Good
27-08-2008, 20:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Orijinal xp cdsi deil o zaman o. Ya yeni bir orijinal xp cdsi al ya da internetten illegal yöntemlerle orijinal yap.

bnbn
27-08-2008, 20:15   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
113 mesaj

cd orjinal!!! lisanslı cd. ama böyle bir problem var?? ilginç...

Feel Good
27-08-2008, 20:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
bnbn
cd orjinal!!! lisanslı cd. ama böyle bir problem var?? ilginç...
belki seni kandırmış olabilirler die düşündüm de. O yüzden dedim. Eğer cd gerçekten orijinal ise çoook ilginç bi durum. Peki bu cd ile önceden format atmış mıydın? Attıysan böle bi durum söz konusu muydu?

Son Düzenleme: Feel Good ~ 27 Ağustos 2008 20:18
bnbn
27-08-2008, 20:20   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
113 mesaj

:))) kendim attım formatı :) şöyle bişey olabilir mi peki?çalıştığım yerde birçok pc var ve sadece birtane orjinal xp cdsi var başka pcde kullandığım için böyle yapmış olabilirmi?

Feel Good
27-08-2008, 20:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
bnbn
:))) kendim attım formatı :) şöyle bişey olabilir mi peki?çalıştığım yerde birçok pc var ve sadece birtane orjinal xp cdsi var başka pcde kullandığım için böyle yapmış olabilirmi?
Zannetmiyorum ama diğer pc'lerde de böyle bi sorun var mı?

Banned
27-08-2008, 20:45   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Tabki başka yolu var,Telefon. Telefonla microsoft türkiye müşteri hizmetlerini arayıp etkinleştirme kodu alarak el ile etkinleştirebilirsiniz.

ersans
27-08-2008, 22:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
235 mesaj

en kesin yol microsoft u arayıp etkinleştirmek internetten yapılan etkinleştirmelerde bazen sorun oluyo

Semih Özyurt
27-08-2008, 22:12   |  #9  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

baslat-programlar-windows etkinleştire gelin 08002113939 arayın arama ücretsizdir etkinleştirme kodunu telefona girip size verilen kodu etkinleştir kutucuguna yazın sorun düzelir

Osgn
28-08-2008, 11:55   |  #10  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
mystical93
Orijinal xp cdsi deil o zaman o. Ya yeni bir orijinal xp cdsi al ya da internetten illegal yöntemlerle orijinal yap.
Orjinal XP'nin orjinal CD'den yüklenemsi şart değildir. Önemli olan CD'nin içinden çıkan ve kasanın görünür bir yerine yapıştırmak durumunda olduğumuz etiketin üzerinde yazılı olan Seri Numarasın'ı kurulumda girmektir.

O ufacık etiket her şeye bedeldir. XP'niz isterseniz orjinal olsun. Kasanın üzerinde o etiket olmazsa yüklü işletim sistemi hala yasa dışı durumda sayılır.

Feel Good
28-08-2008, 17:36   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Osgn
Orjinal XP'nin orjinal CD'den yüklenemsi şart değildir. Önemli olan CD'nin içinden çıkan ve kasanın görünür bir yerine yapıştırmak durumunda olduğumuz etiketin üzerinde yazılı olan Seri Numarasın'ı kurulumda girmektir.

O ufacık etiket her şeye bedeldir. XP'niz isterseniz orjinal olsun. Kasanın üzerinde o etiket olmazsa yüklü işletim sistemi hala yasa dışı durumda sayılır.

Bunu ben de biliyorum. Ben de zaten serial number'den bahsetmiştim.

Osgn
28-08-2008, 18:25   |  #12  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
mystical93
Bunu ben de biliyorum. Ben de zaten serial number'den bahsetmiştim.
Ben de zaten ondan bahsettiğini anlamıştım ama tüm mesajların içinde nedense ne bu etiketten bashetmişsin ne de serialden!

Feel Good
28-08-2008, 18:40   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Osgn
Ben de zaten ondan bahsettiğini anlamıştım ama tüm mesajların içinde nedense ne bu etiketten bashetmişsin ne de serialden!
Anlar diye düşünmüştüm. Neyse sorun çözüldü mü??

Osgn
28-08-2008, 18:55   |  #14  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
semih_ozyurt
baslat-programlar-windows etkinleştire gelin 08002113939 arayın arama ücretsizdir etkinleştirme kodunu telefona girip size verilen kodu etkinleştir kutucuguna yazın sorun dü
Bu yöntem XP için mi Vista için mi?

Bu arada CD'niz ister orjinal olsun ister Kopya olsun fark etmez. Önemli olan XP yüklemesini yaparken girdiğiniz Seri Numarasıdır. Orjinal XP CD'sinden yükleme yapsanız dahi girdiğiniz seri numarası orjinal değilse XP'niz illegal olacaktır. Ayrıca bir seri numarası ile bir yükleme yapmalısınız. Aynı seri numarasını farklı bilgisayarlarda da kullanırsanız seri numaranız Kara Listeye alınır.

Sonuç olarak Microsoft Resmi sitesine girerek yeni bir ürün almanız gerekmektedir.

bnbn
28-08-2008, 19:21   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
113 mesaj

Arkadaşlar çok saolun. O küçük etikette olan number ı yazmıştım zaten ama yinede öyle dedi.Kasaya yapıştırılmış etiket vardı.İnternetten araştırdım biraz bişeyler buldumda denedim olmadı. Bu gidişle microsoftla bir görüşme yapılcak heralde :)
Herkese teşekkürler iyi akşamlar... İyi çalışmalar...

Semih Özyurt
29-08-2008, 12:13   |  #16  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Osgn
Bu yöntem XP için mi Vista için mi?

Bu arada CD'niz ister orjinal olsun ister Kopya olsun fark etmez. Önemli olan XP yüklemesini yaparken girdiğiniz Seri Numarasıdır. Orjinal XP CD'sinden yükleme yapsanız dahi girdiğiniz seri numarası orjinal değilse XP'niz illegal olacaktır. Ayrıca bir seri numarası ile bir yükleme yapmalısınız. Aynı seri numarasını farklı bilgisayarlarda da kullanırsanız seri numaranız Kara Listeye alınır.

Sonuç olarak Microsoft Resmi sitesine girerek yeni bir ürün almanız gerekmektedir.

2işletim sistemi içinde geçerlidir zaten siz aradıgınızda xp mi vistamı etkinleştirmek istediğinizi soruyor

RepublicBH
14-09-2008, 00:12   |  #17  
Taze Üye
6 mesaj

Arkadaşlar ben de bu konuyu bi süre önce nette forumlarda araştırdım. Benim diğer forumlardan öğrendiğim kadarıyla elimizde Orijinal XP Cdsi olsa bile , windowsu aynı seri numarası ile etkinleştirmek belli bi sayıda hakkınız var. Daha açık söylemek gerekirse, mesela ayda bir format atıyosunuz pc'ye veya aynı seri numarasıyla 10-15 pc'ye birden windows yüklüyorsunuz. Bi sayıdan sonra o seri numarası ile aktivasyon kabul edilmiyor. Emin değilim ama sanırım aynı seri numarasıyla en fazla 50 kez aktivasyon(etkinleştirme) yapılabiliyor. Ondan sonra sorunlar başlıyor.

Windows'un aktivasyonu hakkında insanların şikayet etmelerinin bir nedeni de bu.

KkAaYyAaHhAaNn
15-09-2008, 05:13   |  #18  
Taze Üye
13 mesaj

biraz geç oldu ama tek bir şey soracağım başlat çalıştır oraya oobe/msoobe /a aynen bunları pasteleyin entere basın çıkan sonuç nedir?