xp home ağda paylaşıma şifre koyma olana

HPQ-User
25-07-2007, 16:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

niko1971 sormuş:
Çalıştığım iş yerinde lisanslı olarak 5 adet laptop var xp home edition bunlar bir hub ile birbirlerine bağlılar
2 kullanıcı aralarında ağ üzerinden paylaşım yapıp diğerlerinin görmesini istemiyorlar yani şifrelem olayı bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
teşşekür ederim.İyi günler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dell laptop centrino 1700

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

ahmetali53
25-07-2007, 18:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
197 mesaj

Sadece okullanıcıya erişim izni verebilirsiniz sanırım bu şekilde bu sorunu aşabilirsiniz. Ama şu anda tam olarak Shared İzinleri yok bilen bir arkadaş yardımcı olabilir sanırım. Windowsun dahili bir şifreleme özelliği olup olmadığını bilmiyorum varsa öğrenmek güzel olacaktır.
Birde Home sürümünü kullanıyorsanız ağ yeteneklerinin kısıtlı olacağını söylemeliyim. Çünkü bu sürüm ağ ortamı için tasarlanmamıştır. Örneğin Active Directory Domainine iye olamaz bildiğim kadarıyla .
En iyisi susma yarım doktor adam öldürür :)

blackhawkmilan31
25-07-2007, 18:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

denetim masasina gidip kullanici hesaplarindan kullanici ve sifre olusturacaksin
ornegin : kullanici : paylasim1 sifreside : 12345 olsun

paylasim vermek istedigin klasore sag click yapip orda paylasima acacaksin.

bir bu bilgisayar bir domain bilgisayari ise orda kullanici yetkilendirmesi kullanic ekle veya kullaniciya haklar tani gibi secenekler varsa (bu
dedigim bir domain bilgisayariysa vardir) oraya girip ordaki (everybody veya herkese) gibi kullanicilar varsa onlari sil ve ekleden paylasim1 kullanicisini ekle. neler yapabilecegini ordaki kutucuklardan ayarlayabilirsin.

domain yok ise basit bir network ise :
paylasimi ver ve arkadasin paylasim verdigin klasore girmek istediginde kullanici adi ve sifresi soracak
kullanici adi : paylasim1 sifre : 12345 yazarak girecektir.

ALINTIDIR

Ya da

Bilgisayarım-->Sağ klik-->Yönet-->Yerel Kullanıcılar ve Gruplar-->Users burda ben guest sadece parola belirle de.Bu paralo ilk açılıştaki parola oluyor.Eğer sizin parolanız varsa o parolayı yazarsınız.Ve bu şekilde oluyo.Şifreyi yazıyorsunuz.Hemen bağlanıyorsunuz

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 25 Temmuz 2007 18:38