xp home edişın ofis yazılımı yükleme

myilmazer
11-09-2006, 11:38   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Bilgisayarım da xp home edişın servis pack2 orjinal lisanslı yazılım yüklü buna bir türlü ofis yazılımlarını yükleyemiyorum.Geçerli kullanıcı adıyla yüklenmediği için program kapatılacaktır mesajı verip programı kapatıyor.
  (Bilgisayarımda yetkili kullanıcı olarak birtek ben varım.)
   Şunu öğrenmek istiyorum program lisanslı olduğu içinmi yüklenmiyor yoksa başkabir sorunmu var.(ofis orjinal değil)

Recep Baltaş
11-09-2006, 13:46   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ofis hangi ofis? 2003 mü? Kullancı adınız da türkçe karakter varmı?İşletim sisteminiz ingilizce mi?

TuncaBozkurt
11-09-2006, 20:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

lisanslıda hiçbir sorun çıkmaz.tek yetkili kullanıcı olarak ben varım diyorsunuz.kullandığınız hesap administrator hesabı mı yoksa sonradan oluşturulan bir bilgisayar yöneticisi hesabı mı?sonradan oluşturulan bir bilgisayar yöneticisi hesabıysa administrator hesabıyla yüklemeyi deneyin.olmazsa adında türkçe karakter bulunmayan(her ihtimale karşı) bir bilgisayar yöneticisi hesabı oluşturup onunla deneyin.

myilmazer
11-09-2006, 21:14   |  #4  
OP Yeni Üye
22 mesaj

öncelikle ilgin için teşekkür ediyorum.
hem administrator hemde söylediğin gibi türkçe karakter kullanmadan denedim olmuyor olmuyor, beni delirtecek bu nasıl iş anlamadım.
2000-2003-xp ofis hepsini deniyorum .
ekte hata nasıl bir şey ekran görüntüsü gönderiyorum
En son olarak bazı arkadaşlar lisanslıyı kaldır ve kırık bir xp yükle ofis programıda kırık olduğu için olmaya bilir dediler!!!!!
saygılar mustafa yılmazer

Recep Baltaş
12-09-2006, 11:44   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Sanırım sen ofisi yüklerken yükleme esnasında kullancı adının dışında bir ism veriyorsun...Bir de bu hata hangi aşamada karşına çıkıyor.

TuncaBozkurt
12-09-2006, 14:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

lisanssız olduğu için sorun çıkarmaz.en azından tanıdıklarımın hiçbirinde çıkarmadı şimdiye kadar.eskiden bende de çıkarmıyordu.

myilmazer
12-09-2006, 17:27   |  #7  
OP Yeni Üye
22 mesaj

ofis programı yüklemeyi yapıyor orda sorun yok.Tam bir word-excel-powerpoint-açıyorsun sayfanın ortasına geçerli kullanıcı tarafından yüklenmediği için program kapatılacaktır mesajı geliyor ve programı kapatıyor.
sizlere bir ekran görüntüsü yollıyacağım fakat foruma böyle bir görüntü nasıl yollanır bilmiyorum.
forum köşesine yeni katıldığım için beceremedim
saygılar.

Recep Baltaş
12-09-2006, 18:59   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

mesajınızı yraken üstte simgesi var..

atessem
01-07-2008, 16:06   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşım ofisin çalışmamasının nedeni micrasoftan kaynaklanıyor yani mart 18 yada mayıs 18 olucak lisansız ofislerin araştırmasını yapıp lisansı olayanları tespit edip çalışmasını engeleyecekmiş diye bir duyum aldım ve sonunda kendi bilgisayarımnda ve cevredeki kaç kişidede dahil aynı problem format atıp düzelirse bilemem ama tavsiyem OFİSORG indir ve bak keyfine lisan derdi yok windows ofisteki worlt exel ve paint dosyalarınıda açıyor umarım faydam olmuştur kolagelsin........