xp kı guncellemerı yedekleyebılırmıyım ?

_eFeKenTLi_
19-01-2010, 06:30   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

ben xp ye gerı dondum malesef . wındows 7 de ıstedıgım gıbı randuman alamadım bazı konularda . ozellıkle ram sıkıntısı yasadım . suan full programları kurdum ve tum guncellemerı yaptım toplam 190 mb ram kullanıyor . wındows 7 de 800mb harcıyordu sıstem bosta ılen halıyle xpye donus yaptım . ben herhangıbı supheden dolayı ayda 1 mutlaka format cekerım her defasında guncelleme yapmak zaman kaybı . suan full ne kadar guncelleme varsa yaptım . wındows guvenlık ten tut flash player guvenlık guncellemesıne kadar yaptım . bu guncellemelerı yedekleyıp , daha sonra tekrar format cektıgımde bu yedegı gerı yuklesem olurmu . tekrardan uzun uzun guncelleme yapmak yerıne . googleden bıraz arastırdım acıkcası bılmegım bır sıteye gırmek ıstemedım .bırde bu guncellemeler hangı kısıma yuklenıyor hangı kısımı yedeklıyecegım bu konuda bılgı verırsenız sevınırım .  antıvırus kullanmadıgım ıcın . sımdıden tsk ler .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 19 Ocak 2010 06:32
StyleALP
19-01-2010, 09:10   |  #2  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Günaydın;
 Böyle birşey yapmanız mümkün. Güncelleştirmeleri Kurtarma CD 'sine enjekte edebilirsiniz. Bu konu hakkında pek bilgim yok ancak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar.

* IYI ForumLaR...

_eFeKenTLi_
19-01-2010, 09:26   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

boyle bısıyın oldugunu bır ara burda okumustum bır uyenın sorusunda aradım bulamadımda . ınsallah cıkar bılen bır arkadas . her defasında full guncelleme yapmak zahmetlı oluyor cunku

Blue Life
19-01-2010, 14:03   |  #4  
Blue Life avatarı
Yıllanmış Üye
343 mesaj

bende merak ediyorum bunu yapmasını bilen arkadaşlar varsa lütfen bilgilerini bizlerlede paylaşsın
Şimdiden Teşekkürler

mancukya
12-03-2010, 00:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Paragon backup ile 1 cd ve 1 dvd yeterli oluyor sistemin yedegini alsin XP kullandigi icin backup oalyinda en iyisi yada xp icindeki ntbackup kullansin.
Ayrica süphe duyarsam format cekerim diyor arkadaski pek cok konudada bilgili birisi ama Antivirus kullanmam ne demek oluyor onunda mantigi yok Antivir yada avg yada Microsoftun korumalari 20 en fazla 30 mb ram yiyor bununda mantigi yok.
Madem en güzeli HIPS korumasida sagliyan bir program mesala commodo frewall regedite yazmayi engelleyen bir sey kur olmadi  admin hesabi yerine guest hesabinla kullan pcyi.

Son Düzenleme: mancukya ~ 12 Mart 2010 00:14
hasan_gul
17-03-2010, 15:15   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

selam arkadaşlar ben dos ortamında backup alıyorum oda sağlıklı hiçbir sorun yok arkadaşlar
en son ilk günü format attığım güne getiriyorum nortonghost 11 ile