Xp kurmada anakart sorunu !!!!

antilol
08-07-2010, 11:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda şuan windows vista işletim sistemi yüklü ben vistadan memnun olmadığım için bilgisayarıma xp kurmak istedim ama xp kurarken nereye kurmak istediğmiz bölüm geldiğinde ne C nede D sürücüsü gsteriyo :S  bilinmeyen disk diyo enterladığımdada bilgisayar kendini yeniden başlatıyo mavi ekran hatası verdikten sonra.çeşitli forumlardan ve bu forumdan araştırdm bu konuyu bilgisayarın sata dır dediler bios ayarlarından çeşitli değişlikler yapmamı söylediler söylediklerinin hepsini yapmama rağmen bi türlü olmadı bilgisayarımda dsket sürücü felan yok bazı arkadaşlar buna dayanarak da sorun çıkacağını söylüyolar bilgisayarım ;

BİLGİSAYARIM BU ŞEKİLDE AYRİYETEN 1GB RAM VE ATI SAPPHIRE RADEON HD 4650 1G EKRAN KARTI VAR BEN BU SORUNU NASIL ÇÖZÜP SORUNSUZCA WİNDOWS XP SP3 İŞLETİM SİSTEMİ BİLGİSAYARIMA KURACAM YARDIMLARINZI BEKLİYORUM ŞİMDİEN TEŞEKKÜRLER.......

bymarks
08-07-2010, 12:46   |  #2  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

sata sürücüsünü yüklemen gerekiyor
xp kurulumununa başlamadan önce F6 ya basın diye bir ibare gelir F6 ya basacaksınız
ve anakart cd sinin içind muhtemelen vardır
ordan sata sürücünüzü diskete atıcaksınız f6 ya bastığınızda disketi takın diyecek ve sürücüleri kurduktan sonra xp kurulumuna c ve d nin olduğu bölümden devam edebilirsiniz
yada hiç uğraşmadan windows 7 kullanın vistadan daha hızlıdır

erdioz
08-07-2010, 12:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
851 mesaj

ya da içine sata driverleri ilave edilmiş windows xpler var onlardan bulursan o da iş görür.

enestalha
08-07-2010, 13:03   |  #4  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

eğer vistadan sıkıldıysan  win 7 kur. performansından da memnun kalırsın.
böyle olunca da raid sürücülerle uğraşman gerekmez.
hem xp miyadını doldurdu bundan sonraki süreçte destek de gelmiyecek sanırım

cuneyt07
14-07-2010, 12:55   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

3 çözümü var;
1.Çözüm -  İnternetten SATA DESTEKLİ WinXP SP2 CD'si ara indir ve sorunsuz kurulum yap..
2.Çözüm -  BIOStan SATA MODE kısmını IDE olarak ayarla..CD'den başlat ve kuruluma geç..
3.Çözüm -  Gel inat etme Windows 7 kur :))

antilol
17-07-2010, 09:19   |  #6  
OP Yeni Üye
38 mesaj

bende windows 7 kurmayı düşünüyorum ama yei aldığım ekran kartının cd sinde xp ve vista driveri var win 7 driverınıda bulmuştum ama srkli ekran kartından dolayı pc dnduğundan bende xp krmayı dşnyrm yoksa win7 kurulmazmı :))

antilol
17-07-2010, 09:35   |  #7  
OP Yeni Üye
38 mesaj

ben intel sata driverı ekli bi windows xp sp3 cd'si bulcm değilmi ???