XP Kurmada Hata

benhur
17-05-2007, 11:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merabalar, sorunum kısa ve öz olarak şöyle ben sistemimin bulunduğu Sürücüye Format atmak istemiştim fakat elimde ki XP CD'si SP1 Yüklü sistemim SP2 Yüklü ve PC'yi CD'den başlattığımda Windows Kur penceresi gelip gerekli dosyaları yükledikten sonra Kur devam etmiyor ekran simsiyah kalıyor. PC'yi açıp Windows üzerinden XP Kur dediğimde hemen bir uyarı penceresi çıkıyor sisteminiz CD dekinden daha üst diye Kur devam edemiyor diyor. Ben bu durumda ne yapmalıyım ileri düzeyde uzman kullanıcı değilim acaba SP2'yi kaldırırsam yada bütün güncellemeleri kaldırırsam olurmu? bunu denemeden sorayım dedim Birde PC açılmaz diye çekindim çünki, elimdeki CD'den de kuramıyorum ortada kalırım diye ellemedim. Şimdi bana ne önerirsiniz yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.

stern
17-05-2007, 12:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

temiz kurulummu yyapmak istiyorsun yoksa onarım kurulumu temiz kurulum yapacaksan eğer sistemi biçimlendireceğin için bu şekilde bir uyarı vermesi lazım service pack 1 ile service pack 2 yüklü demişsin ben burayaı tam anlayamadım biraz daha açık anlatırsan yardımcı olmaya çalışalım

Kolay gelsin

benhur
17-05-2007, 12:57   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Sistemimdeki yüklü olan Windows SP2 yüklü Elimdeki XP CD'si SP1 yüklü bu yüzden temiz kurulum yapamıyorum. Kur devam etmiyor yani bilmem anlatabildimmi!

AviT
17-05-2007, 17:12   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar.Eğer sp1 ile kurulumda hata veriyorsa sp2 li bir windows cdsi temin et ve onla kurulumunu yap.Ama şunuda bilmelisinki normalde böyle bir hata vermez kurulumda bir yerlerde hata yapıyor olabilirsin.Hata yapmadığından emin olmalısın..

KOLAY GELSİN

Borga-x
17-05-2007, 17:20   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eğer C sürücüsünde Yedek aldıysan Başlangıcta SP1'li CD'yi koy ve formatı bas gitsin.SP2'yi De internetten indirip kurabilirsin.

benhur
17-05-2007, 18:25   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkürler ederim. CD'nin bozuk olma ihtimali çok zayıf zira iki ay önce yine bir yükleme problemi olmuştu PC açılmıyordu ve CD ile gerekli dosyaları yükleyerek halletmiştim. Benim tahminim AviT Arkadaşın dediği gibi SP2'li CD ile olmalı zira bende enson güncel dosyalar yüklü SP2 Oysa benim orijinal XP SP1 yüklü ufak bir araştırma yaptım Microsoft'ta SP1'li CD'ler için SP2'yi indirip Elindeki SP1'liyi PC'ye kopyalayıp Yeni bir SP2'li CD yaratıp CD'ye yazdırıyorsunuz Kendinden BOOTABLECD Yalnız ben bir soru daha sormuştum arkdaşlara uzman arkadaşlar herhalde bilirler diye düşündüm,bütün güncelleştirmeleri kaldırırsam ve SP2 de dahil ozaman olurmu? Saygılarımı sunarım.

jazyy
18-05-2007, 11:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

sp1 yada sp2 farketmez kur dosyaları yükleme ekranına kadar geliyor demişsin.cd sorun olabilir,cd rom da olabilir.hard diskte sorun olabilir.karamsarlığa düşmeniistemem ama daha dün aynı sorun bende vardı.anakart arızalı çıktı.sen yinede başka cd yada cd romla bir dene elinde başka ram varsa onunla kurmayı dene .kolay gelsin

erkanc
18-05-2007, 14:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bootable bir cd varsa biodan açılış ver gelen uyrılara aldırış etme ver formatı ayrıca artım sp2 yide kur

vistacıgork
18-05-2007, 15:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
129 mesaj

kullandığın kurulum cd sinden kaynaklanıyodur bazuk veya eksşk olabilir