xp oturum açılmıyorr??

idcelik
16-07-2009, 11:49   |  #1  
idcelik avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

merhaba arkadaşlar nedendir bilmiyorum windows acılmıyor.xpkullanıyorum.tam acılacakken tek kullanıcı olmasına rağmen kullanıcıseçme durumuna geliyor.762 tane okunmayan posta iletisi yazıyokialakası yok.bişeymi silinmiş virüs mü girmiş bilmiyorumanalayamadım.kullanıcıyı seçtiğimde oturum acılıyor diyor.sonrakapatılıyor deyip aynı yerde kalıyo.güvenli modda falanacılmıyor.napabilirim?teşşekkürler..

_AFD_
16-07-2009, 12:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Önce xp cd'sini tak onarma yap ardından güvenli modda aç (windows başlarken f8) iki oturumu da dene açılırsa eğer bu sorunlar genellikle avast'ta oluyor  düzeltmen için 
-Avira Antivir Deskop 
-Malwarebytes'
-Advanced system care programlarıyla taratmanı öneriirm.
olmazsa format atmanı öneririm.

Kapalı Hesap (135391)
16-07-2009, 12:11   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Evet Avast Sistem Dosyalarını Siliyor Benim Silmişti !

idcelik
16-07-2009, 12:18   |  #4  
idcelik avatarı
OP Üye
64 mesaj

ya ben avast değil de ad aware ile tarattım dün bunu 3 parca bişi buldum salak gibi sildim baktım da aslında hiç dikkatimi cekmedi windowsun içinden sildiğini.bilmiyorum yine de ondan mı ama.ben de bir tane win xp cd si var bu da onarmayı falan sectırtmıyokı.öle bi secenek yok.kurcalanmış yanı bazı seceneklerı sanırım.birinden almştım:P

idcelik
16-07-2009, 12:18   |  #5  
idcelik avatarı
OP Üye
64 mesaj

ayrıca hiç bir mod acılmıyor.herşekilde aynı yerde takılıp kalıyor.
linux cd den calıştır modla actım zaten suan o sekilde girebildimnete.fakat izin vermiyorki bana bu windowsun bulunduğu diske girmeye.4parca disk var sadece nedense programlarımın falan olduğu diskegirebiliyorum bi faydası da olmuyor.aslında girebilmeli."Unable tomount the volume'Disk'" hatası veriyor ?

three_20
16-07-2009, 12:43   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

boot (kurtarma ) cdleriyle bi dene öle acıp taratabilirsin gerekli acıklamaları googledan bulabılırsın boot cd yada kurtarma cdsi gibi bişeyler yazıp arat zaten gerekli bilgiler orda yazıyo saygılar   

idcelik
16-07-2009, 12:49   |  #7  
idcelik avatarı
OP Üye
64 mesaj

saol deneyeyım

FCWARE
17-07-2009, 12:35   |  #8  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

sana büyük bi tıyo bu tum wındows kullancıları ıcn gecerlı eer sıstemınız guwenlı modda dahıl olmak uzere hiç bir sekılde acılmıyorsa yapmanız gereken  ilk once WINDOWS PE yi ISO dosyası olarak ınternetten cekın daha sonra bunu kalıbı dıske yazdır seklınde neroda yazdırın sonra pc ye reset atın acılısta boot u cd den werin eer F12 nız warsa buradanda yapablırsınız daha sonra WINDOWS PE acılacaktr Run /Browse /Wındows  /System32 /restore /rstrui den sistemi geri yukleyeblırsın yada dosyalarını kurtarablırsın...