Xp SP2 Cd'yi SP3'e Dönüştürmede Sorun

fego
21-08-2008, 17:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Chip dergisinin bu ay ki konularından birinde Xp SP2 cd yi SP3'e nasıl dönüştürülür konusunda sırasıyla bütün adımlar yazılmış..öncelikle teşekkür ediyorum çok güzel faydalı bir konu olmuş.. yalnız bir sorun var bi yerde sorun yaşıyorum yani takıldım kaldım:)).. sizden yardım istiyorum..şimdi sorun şu:nlite isimli programda sp2 ile sp3 ü birleştiremiyorum..sp3 ü flashget ile microsoft un sitesinden indirdim ama bi terslik var sanki çünkü iki tane dosya indirdi biri 366 mb diğeri 50 mb..nlite programında birleştirilecek servis paketini gösterilen yerde .exe dosyalarını göster diyo fakat indirdiğim asıl dosya(366mb) .iso uzantılı yani onu gösteremiyorum..ama flashget üzerinden uzantısını değiştirdim .exe yaptım bu şekilde nlite de dosyayı gördü öyle denedim bu seferde servis paketi yükselmedi şimdi birisi bana hatayı nerde yaptığımı söyleyebilir mi ?

dostca
21-08-2008, 18:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

İndirdiğiniz dosyayının uzantısını değiştirerek yapamazsınız Winrar veya bir arşiv programı kurarak dosyayı sağ tıklayıp ayıklayın içinden 302 MB lık Sp3 paketi çıkacaktır.
Nlite de servis paketi istediğinde bu dosyayı gösterdiğinizde entegre yapacaktır.
Kolay gelsin.

fego
27-08-2008, 14:19   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

dostca ilgilendiğin için teşekkür ederim sorunu hallettim..fakat şimdi de nero da cd yi yazdırırken hata veriyo tam % 19-20 civarında takk die hata veriyo cd yazma hatası dio..dergide yazılanların aynısını yapıorum..tek bi yerde bi sorun yaşadım cd önyükleme için chip sitesinden 2KB boyutunda dosyayı indirip nero da o dosyayı göstermek istediğimde nero IMA uzantılı dosya arıyor fakar o dosya IMA uzantılı değil..tüm dosyaları göster diyerek dosyayı gösterdim bende bu sorun yapabilir mi nero da cd yazarken ??

inNteAcoME
27-08-2008, 14:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

dostum boş varsene yaaaa: bak şindi
nlite var ya orda pack ekleme yeri var ok
şimdi microsofttan indir diğin zaa zin goyu hah ekle oraya. devamın da key falan gir
not(bootanle yapma yı unut ma) arza sdevam ederse çaldır kapa.
zuhah

Fatih_ARMAĞAN
27-08-2008, 15:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

SP3 İçeren Windows XP CD'si Hazırlamak Videolu anlatım!!

Nlite ile Entegre edilebilir Resmi SP3 doayası.
Açılan sayfada yükle butonuna basmanız yeterli download başlayacaktır.

Gerekli Nlite Sürümü:

Nlite Programını XP de kullanabilmek için gerekli .Net Framework sürümü:
NET Framework 2.0 SP1 (x86) | 23.6 MB

dostca
27-08-2008, 16:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
175 mesaj
fego
dostca ilgilendiğin için teşekkür ederim sorunu hallettim..fakat şimdi de nero da cd yi yazdırırken hata veriyo tam % 19-20 civarında takk die hata veriyo cd yazma hatası dio..dergide yazılanların aynısını yapıorum..tek bi yerde bi sorun yaşadım cd önyükleme için chip sitesinden 2KB boyutunda dosyayı indirip nero da o dosyayı göstermek istediğimde nero IMA uzantılı dosya arıyor fakar o dosya IMA uzantılı değil..tüm dosyaları göster diyerek dosyayı gösterdim bende bu sorun yapabilir mi nero da cd yazarken ??
Arkadaşım nLite en son aşamada kendisi CD ye yazdırır img iso gibi dosyalarla uğraşmana gerek yok.
Entegre bittikten sonra son aşamada bos CD yi CD-RM sürücüsüne tak nLite CD yi görür doğrudan yazdırı seç yazdır de onayla al sana bootlu XP SP3 CD disi güle güle kullan.Boşver başka arkadaşların karmaşık işlemlerini kafanı boşuna karıştırma.
Neroyla yazdırmaya çalışma yazdığı işe yaramaz kırar atarsın.
Kolay gelsin

inNteAcoME
27-08-2008, 16:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

ZUHAHAHAHA SAKAR!!!!!!!!!!!!!!!!!
AKARRRRRRRRRR
PUHAHA ++++ REPPPPPPP
ZUHAH
AGRAŞİFİM ULAYN!!!!

dostca
27-08-2008, 16:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

inNteAcoME Sizi uyarıyorum bu foruma üye olmanız başkalarına hakaret hakkı tanımaz verdiğiniz cevapların forumla ve sorunla alakası olmayan cevaplar.
Bundan sonrada aynı şekilde yazıp hakaret edip forum kurallarına uymayacaksanız uyarmak zorunda kalacam bilginize aklınızı başanıza toplayın.

cmpone
28-08-2008, 13:23   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

buradaki tum guncelelmeleri yaptım pc me !

fego
28-08-2008, 16:28   |  #10  
OP Taze Üye
4 mesaj
inNteAcoME
ZUHAHAHAHA SAKAR!!!!!!!!!!!!!!!!!
AKARRRRRRRRRR
PUHAHA ++++ REPPPPPPP
ZUHAH
AGRAŞİFİM ULAYN!!!!
psikolojik sorunların var sanırım..veya burayı çocuk parkı felan sanıyorsun? sorum 'ilgilenen' lere senin gibi problemlerilere değil..seviyesiz ve bi o kadar da fuzuli konuşmalar için yanlış yerdesin ;)

fego
28-08-2008, 16:29   |  #11  
OP Taze Üye
4 mesaj

ilgilenen arkadaşlar yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim..yazdıklarınıza dikkat edicem teşekkür ederim..