xp ve wireless klavye sorunu

barracuda66
18-08-2007, 15:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Geçenlerde kablolardan kurtulmak için wireless bir klavye fare seti aldım. tabi microsoftun opticel wireless 2.1a serisi en yeni çıkanındanmış. bilgisayara taktım ve direk kullanmaya başladım herşey yolunda derken flash disikme dosya koyyalamak için taktıgımda herzamana gördügü flas diski soroun var diye tanımadı ve sorunu digermem istedi. başımdan kaynar sular dökülmüştü flaş diskte onca çalışma vardı ve bozulmuş olmamazdı (kingston 4GB) başka bir bile bağladım falş diskte sorun yoktu. ama benim bilde sorun veriyordu bili formatladım pcı usb portu bile taktım ama nafile bilgisayar usb diskimi görmüyordu. aklıama wireless alıcısının sökmek geldi ve söktüm eski klavye faremler flasdiskim çalışıyordu. sorum şu bu wireless klavye fare ile banim falshdiski nasıl çalıştıracam aynı anda.(hertürlü driver denenmiştir, set başka bilgisayara takıldıgındanan aynı sorunu veriyor) yardımlarınızı için şimdidien teşekkür ederim...

TuncaBozkurt
18-08-2007, 16:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bazı anakartlarda yanyana olan USB portlar, aynı hatta bağlı olabiliyor. Yani normalde 1 USB port 500mA'e kadar akım çekebiliyor, fakat bu anakartlarda yan yana olan 2 USB portu en fazla 500 mA akım çekebiliyor. Bununla alakalıdır belki.

barracuda66
18-08-2007, 16:15   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

tuncab abim. yazımda pcı usb bile denedigimi söylemiştim senin söyledigin benimde aklıam geldi abi onun için bu çözümü denedim fakat nafie abi ya.