XP,Win7,Vista CPU %100 & NT KERNAL & SYSTEM CPU %

LorduSs
15-10-2010, 17:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

√Öncelikle merhaba … Bu sorunu yaşayan binlerce kişi için bu makaleyi yazma gereği duyuyorum.Şahsen kendim bu sorunu yaşadım ve 1 yıl kadar kaynak yetersizliğinden çözemedim. 
Anlatıma başlayalım !

√Öncelikle görev yöneticisinden “Tüm Kullanıcıların İşlemlerini Göster” System Buluyoruz.Vista, Win7 Dosya konumu aç tıklıyoruz ve system32 açılıyor.Xp’de “Yerel Disk (C:) →WINDOWS →System32 özellikle bu klasörü güncel antivirüs yazılımlarıyla tarattırmanız gerekir.(Eğer pcnizde nod32,kaspersy ve benzeri ünlü antivirüsler varsa virüs tarafından kapatılma ihtimali var.) Bu nedenle ………….. gibi antivirüs programlarıyla taratılması gerekir.Virüs bulunmassa bütün pcyi tarattırıp deneyiniz ve siliniz.(System32 de virüs bulunca silin ve ürün kurtarma cd ile tekrar yükleyiniz.) 

√Eğer sorunuz halen işlemcimizin sıcaklığını ölçmemiz lazım.Bunun için Everest adlı programı yüklemenizi tasfiye ederim.İşlemci sıcaklığı 60 Derecenin üzerindeyse bu yöntemi denemenizi öneririm. 
√Bilgisayar kasanızı açıp işlemci üzerinde takılı olan soğutucu ve fanı temizleyiniz.Bir saç kurutması veya elektrikli süpürge ile temizleye bilirsiniz.Eğer bu konuda bilgili iseniz fanı ve soğutucu söküp soğutucu ile işlemci arasına termal macun sürüp tekrar takmanızı öneririm.Eğer bilmiyorsanız dokunmayın derim..:) 
√Buda işinize yarar düşüncesiyle koydum. 

√Benim sorunum herikisinide yaptıktan sonra geçti sıra sizde :) 
√Başka bir işlem %70 veya %100 CPU yiyorsa büyük ihtimalle virüs kaynaklıdır. 
√Hatalarım olabilir şimdilik benden bu kadar.Oldu veya olmadı diye mesaj atarsanız çözüm önerebilirim.Elimden Geldiğince.. 
√Son bişi daha eklemek istiyorum win7 de 64 bitlerde counter strike de sxe çalışmıyor fakat 32 bitte çalışıyor ama çoğu 32 bit win7 kullanıcılarında çalıştırmamaktadır.Bunla İlgili bir çözüm konusu açmayı planlıyorum..İyi Günler 

≈ üSs & LorduSs ≈ 

Kapalı Hesap (153535)
15-10-2010, 18:03   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Bu kernel system bazen pcde virüs olmasa bile cpu kullanımını arttırıyor.

MertBJK1903
15-10-2010, 18:14   |  #3  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

güzel ve yararlı br çalışma olmuş birde laptoplar için olsa ben daha içini açmaya korkuyorum granti filan gidebilir

LorduSs
15-10-2010, 18:27   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle Teşşekkür ederim.Laptopla pek bilgim yok.Biraz araştırma yapabilirim.:)
Evet CPU kullanımı artırabilir.Örneğin;
14 saat açık duran bir oyun işlemcinin yeterince soğutulmasını önleri, yani işlemci çok hızlı ısınır bu nedenle CPU kullanımı yükselir.

Son Düzenleme: LorduSs ~ 15 Ekim 2010 18:38
malkoc
15-10-2010, 18:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

Benim pc nin cpu sunu firefox artırıyor hemde inanılmaz bir şekilde %100 olarak.Bu yorumu yazarken bile yazılar arkadan geliyordu :D Sanıyorumki firefox hızını cpu dan alıyor :D  resim ekliyorum.Bakın bakalım bu ne iştir

Son Düzenleme: malkoc ~ 15 Ekim 2010 19:06
Kapalı Hesap (153535)
15-10-2010, 18:39   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj
Alıntı: malkoc  
Benim pc nin cpu sunu firefox artırıyor hemde inanılmaz bir şekilde %100 olarak.Bu yorumu yazarken bile yazılar arkadan geliyordu :D Sanıyorumki firefox hızını cpu dan alıyor :D Alta resim ekliyorum.Bakın bakalım bu ne iş
O sorun bende de olmuştu bi kere.Hatta tarayıcıyı kapattığım halde görev yöneticisinde çalışmaya devam ediyordu.

LorduSs
15-10-2010, 18:45   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sanırım Şöyle bir durum oluyor tarayıcıyı kapatıyorsunuz.Tekrar tıkladgınızda halen çalışmadır vb.hata verip açılmıyor değilmi.Sizden ricam bu sorunuda yaşadım.Görev yöneticisinden Firefox.exe sonladırıp flash animasyonlu sitelere girmeden sadece google bi daha bakmanızı tafsiye ederim.söylerseniz çözüm araya biliriz.