xp wireless adaptör internet dağıtımı yardım

cihan15
12-02-2011, 21:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

İyi günler arkadaşlar. Window Xp Professional yüklü bir masaüstü bilgisayarım var. Usb girişli wireless adaptor alıp kurdum. Komşudan gelen ethernet kablosuyla internete bağlanıyoruz. Ben masaüstü bilgisayara etherneti takıp bağlanıyorum. Evdeki netbookta kablosuz internet kullanmak için ağ kurdum. Kablolu interneti olan masaüstü bilgisayarından ağdaki bilgisayarlara(netbookda da xp yüklü) kablosuz internet vermek istiyorum. Kablosuz ağ bağlantısı özelliklerinden gelişmişe girince internet bağlantısı paylaşımı altında diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini işaretlediğimde hata veriyor. Hata mesajı şu şekilde: "İnternet Bağlantı Paylaşımı etkinleştirilirke bir hata oluştu. İnternet Bağlantısı Paylaşımı etkinleştirilemiyor. Bir yerel ağ bağlantısı zaten otomatik IP adresleme için gerekli olan bir IP adresiyle yapılandırılmış." Sizden öğrenmek istediğim kabloyla internete bağlı olan masaüstü bilgisayarındaki interneti netbookta kablosuz olarak nasıl kullanabilirim? Şimdiden teşekkürler.

cihan15
13-02-2011, 20:58   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

yok mu yardım edecek?