XPden 7ye GEÇMESEM DAHAMI İYİ

korkusuzmaraz
03-11-2010, 16:58   |  #1  
korkusuzmaraz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

arkadaşlar bende windows 7 64 bit  cdsi var ve işletim sistemi olarak şu an windows xp kullanıyorum
SORUM SU;
4 ay önce harddiskim yandı ve yerine 80 gblık ikinci el samsung harddisk taktım ve hardiski aldığım kişi bana format atarken başka bir disk açarsan bu harddiskide kaybedebilirsin dedi. Buraya kadar sorun yok gibi fakat sonrasında mesele başlıyor

7yi yüklerken nasıl yükleyeyim diye soruyor biri özel yükleme diğeride yükseltme ben yükseltme seçeneğini seçerek yüklemeyi düşünüyordum fakat yükseltme seçeneği vista kullanıcıları içinmiş 

özel yüklemede de temiz bir yükleme yaptığı için ve yerel disk c ve yerel disk d yi silmesi durumunda harddiskimin yanmasından korkuyorum
bilgisayarımın özelliklerini merak edenler için
http://www.dosya.tc/dosya/2AYidb/WindowsUpgradeAdvisor.exe.html
YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM

metinenis
03-11-2010, 17:14   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ben de yeni asus EeePC 1201NP 1.66 Ghz 12.1 ekran bir netbook aldım. windows 7 Starter kuruluydu. bilgisayarın performansını beğenmediğim ve XP'yi daha iyi kullanabildiğim için XP yükledim. sonra xp performansını da beğenmedim. <tekrar windows 7 ultm yükledim. sorun şu. Projeksiyonu yansıtırken orij,nal yüklemesinde cyrl+P yaptığım zaman çift ekran penceresini veriyordu. şimdi ne fn+F8 ne de ctrl+P pencere açıyor. ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim...

MertBJK1903
03-11-2010, 18:56   |  #3  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

disk bölümlendirmeyle hard disk kaybedileceğini sanmıyorum daha önce böyle birşey duymadım risk almayacaksan d'deki dosyaları harici belleke at win7 kur sonra dosyaları tekrar atarsın 

Metinenis
ayarları kurcaladığın için olabilir win7de projeksiyon windows tuşu+p tuşu ile açılıyor.

Erşah
03-11-2010, 19:07   |  #4  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Yanmaz.Rahat ol.Temiz bir yükleme yap.Kurtul.Ayrıca harddisk disk bölünmesi sonucunda nasıl yanıyor onu anlamış değilim.İlk kez senden duyuyorum.Neyse geçmiş olsun.

Cryptical
04-11-2010, 00:30   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

Bilgisayarının özelliklerini bilmiyorum fakat yüklerken ben şöyle yüklerim her zaman
Sanırım pek anlamıyorsun formattan felan
Bak ilk önce xp cd'sini tak C'yi ntfs seçerek uzun yani yavaş biçimlendirmeyi seçerek başlat kur kopyalaması kısmına gelindiğinde bilgisayarın yeniden başlaması için sana 10 saniye zaman tanıcaktır o 10 saniye içerisinde hemen içindeki xp cd'sini çıkarıp windows 7'yi tak ardından hızlı biçimlendirme yap birdaha öyle kur şahsen ben böyle yaparım hard disk formatta yanmaz ya ben kaç sefer attım basıma böyle birşey gelmedi ha low level format dersen o baska o zarar werir

fthgrkn
04-11-2010, 16:38   |  #6  
fthgrkn avatarı
Yıllanmış Üye
128 mesaj

driverlerin xpyle kararlı çalışıyorsa 7 ye hiç gerek yok

mancukya
04-11-2010, 16:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Hangi akilla hard disk fortmatda yanar diyorlar inanamiyorum ya harbiden ne tuaf kisiler var bilmiyorsan konusma her seyede inanma

Erşah
04-11-2010, 20:46   |  #8  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Bu garanti servisi böyle.Adam bi tane fiş kesiyo.Allah bilir elemanın harddiski sağlamdı.Onu alıp biçimlendiriyorlar.Sonra kasaya geri takıyorlar.Ardından kestiği fişte bozuk olan harddiskin yerine gelen sıfır harddiski indiregandi.... 

korkusuzmaraz
08-11-2010, 18:16   |  #9  
korkusuzmaraz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj
Alıntı: mancukya  
Hangi akilla hard disk fortmatda yanar diyorlar inanamiyorum ya harbiden ne tuaf kisiler var bilmiyorsan konusma her seyede
fuzuli fuzuli konuşma bad sector diye birşey sen hiç duymadığın için böyle cahil kaldın
harddiskte bad sector varsa sıfırlama yapmamam gerekiyor harddiski aldığım kişide ondan demiş olmalı harddiskte bad sector varsa www.hdtune.com adresinden hdtune indirip error scan yaptırmam gerekiyor

fakat harddiskimde bad sector olup olmadığını bilmiyorum bunu nereden öğrenebilirim

Son Düzenleme: korkusuzmaraz ~ 08 Kasım 2010 18:19