YA BANA BİR YARDIM EDİNN ALLAH AŞKINA

HPQ-User
14-09-2008, 19:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ASKER sormuş:
SLM ARKADAŞLAR.BEN GEÇENLERDE 1 AY ÖNCE ASKERDEN GELDİM.ASKERDE DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNASI KULLANIYODUM.TESKERE ALMADAN FOTOĞRAF MAKİNASININ İÇİNDEKİ RESİMLERİ CD YE ATTIK ARKADAŞLARLA.
+ BİRDE NOLUR NOLMAZ AYANA BAŞKA BİR İNT CAFEDEKİ BİLGİSAYARDA CD Yİ DENEDİK.ÇALIŞTI GAYET GÜZEL BİR ŞEKİLDE.

ŞİMDİ CD Yİ BİLGİSAYARIMA TAKIYORUM AÇILMIYOR.LA NOLUYO DEDİM. GİTTİM ARKADAŞIN BİLGİSAYARINA TAKTIM GENE OLMADI.630 MB LIK RESİM ALBÜMÜ GİTTİMİ YOKSA?

CD DE TEK BİR CIZIK BİLE YOK.ŞU CD LERİ DERİNLEMESİNE OKUYAN PROGRAMLAR VARMIŞ ONLARI KULLANDIM GENE YOK.OLUYODA ASLINDA 800 KÜSÜR RESİM VAR BİRİNİ AÇANA KADAR 2 SAAT GEÇİYOR TAM İKKİ SAAT.DENEMEDİĞİM PROGRAM KALMADI.
BANA Bİ AKIL VERİN LÜTFEN .  SAYGILAR

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 3,00 +512 ek +1gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

viking20
14-09-2008, 20:08   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bilmiyorum da,kanaatimce o gittiğiniz int.cafeden virüs..vb bulaşmış olabilir.Herşey normal iken birdenbire böyle olması beni kuşgulandırdı açıkcası.Doğaldır arkadaşların başka görüşleri olabilir.

burada:
CD.DVD.Data.Recovery.v1.0
Digital MediaRescue Professional v4.5
Digital Image Recovery
Digital Photo Recovery 2.0.3
Flobo CD DVD Recovery Multimedia
Flobo Photo Digital Recovery
inDisc Recovery[CD\DVD'den]
ObjectRescue EasyPhoto Recovery v1.5[foto,film,video]
gibi media kurtarma programları var.Açıkcası heberi ben verdim ama deneme şansım olmadı.Geçmiş olsun.Ne olduysa o gittiğiniz cafede olmuş.

Son Düzenleme: viking20 ~ 14 Eylül 2008 21:35
ogantanil
14-09-2008, 20:16   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

bi ihtimal o resimleri gizli yapmıssınızdır belki int cafede gizli dosyaları göster secilidir ondan olabilir mi diycem geçmiş olsun

DarkHellKnightX
14-09-2008, 20:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

cd lere yazdıktan sonra genelde öyle virüsler bulaşmaz ama cd ler hasar görmemesine rağmen bazen bozulabiliyor bendede vardı öyle bir cd hiç çizgi yoktu üzerinde ama çok zor okunuyordu abartısız yarım saat gibi bir sürede kopyalamayı dene zor olur ama kopyalayabilirsen açabilirsin

Banned
14-09-2008, 20:20   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

cd'i birde dijital resim basan fotoğrafçılara götürüp denermisin belki onlar resimlerini basabilir.askerde dijital makineyle çektim demişsin  o makinenin belleği tamamen silinmemişse tekrar bellekten cd'e atabilirsin.

Kapalı Hesap (53751)
14-09-2008, 20:41   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bende aklıma ilk geleni söyleyeyim eğer imkanınız varsa (konum olarak) aynı internet cafeye gidip oradaki PC'ye tekrar okursa kopyalayıp USB Belleğe atma tekrar yeni bir cd'ye kopyalama hatta internete upload etme gibi yollar deneyebilirsiniz yani resimler önemli olduğu için bunları da denemeye değer derim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 14 Eylül 2008 20:42
YasarS
14-09-2008, 20:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj

Cd'ler bazen çizilmeksizin güçlü manyetik bir alandan etkilenip hasar alabiliyor.Bunun en güçlü örneği 3GB'lık bir arşivimin hazırladıktan 2 gün sonra dvd diskin manyetik bir alanda durduğu için verilerin bozulduğunu bizzat yaşadım.Hiç bir şekilde ve hiç bir bilgisayarda açamadım açmaya çalıştığım zamanda bilgisayar acayip geriliyordu ve çok bekliyordum.Bence her alternatifi deneyin ama kanımca geri gelecekleri konusunda hiç umudum yok.Geçmiş olsun.

kalamarr
14-09-2008, 21:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

fotoğrafları uzun süre bekleyerek açabiliyorum demişsiniz. cdden fotoğrafları kopyalayabiliyorsanız hdd'nize kopyalayın(ne kadar saat sürsede) sonra başka cdye çakersiniz

Reborn91
14-09-2008, 21:39   |  #9  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

Ek olarakta bu şekil önemli cdleri yazarken 20x veya aşağısını kullanın. 52X te yazılan cdlerde sorun çıkabiliyor ileride..

YasarS
14-09-2008, 21:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj
Reborn91
Ek olarakta bu şekil önemli cdleri yazarken 20x veya aşağısını kullanın. 52X te yazılan cdlerde sorun çıkabiliyor ileride..
Çok önemli bir bilgi.İmaj ve görüntü dosyalarını yazma hızı olarak en uygun ve güvenli iki seçenek 16X veya 20X

viking20
14-09-2008, 21:49   |  #11  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Tem. 26, 2008 cafe virüsü
[virüs benim cafedeki pc lerde halen daha mevcut..](Alıntı)

Sürücülere Bulaşan Autorun Virüsleri
Şu Sıralar Çok Moda Olan Sürücülerin Tamamına Bulaşan Virüsler. Bunlar Nasıl Bulaşır Mantığı Nedir? Ne Yapmak Lazım ?Diye İnceledim.Şöyle;
Önce Dışardan Takılan Flash Disk veya Başka Birimde İçerisinde Gizli Olan Autorun.inf Dosyası Vardır.Bu Otomotik Çalıştır Sistemidir.Daha Çok Cdler’de Kullanılır Cd’yi Takar Takmaz Cd Çalışır Tıklamaksızın. Genellikle Orjinal Cdlerde Olur.
Şimdi Virüsü Yazan Arkadaşımızın Bu Virüsü Yazarken Kullandığı Mantığı İnceleyelim;
Autorun.inf Dosyasının İçerisinde
[Autorun]
open=buraya Virüsün Hedefini Yazar;
ico=Virüse İkon Belirten Hedef;
Bu Şekilde Sürücünün İçerine Atınca Siz Bilgisayarım>c Sürücüsüne veya Diğer Sürücülere Tıkladığını Anda Otomotik Olarak Autorun.inf Çalışır.Autorun.inf İçerisindeki Hedefteki Virüs Çalışır ve Oradan Diğer Sürücülere Bulaşır.

Nasıl Anlarım Benim Bilgisayarımda Olup Olmadığını?
Sürücülere Çift Tıklayıp Açmak Yerine Sürücüye Sağ Tıklayıp Bakıyorsunuz Aç Yazan Yerin Üstünde Auto veya Türkçe Olmayan Bir Kelimeyle Karşılaşıyorsanız Sakın Tıklamayın.
Nasıl Silebilirim?
Öncelikle Bu Virüs Sisteminizde Varsa Muhtemelen Sistem Başlangıç Dosyaları Arasında da Yer Almaktadır ki Bilgisayar Açılır Açılmaz o Virüste Çalışsın Diye. Şimdi Yapmamız Gereken Başlat >Çalıştır>msconfig Yazıyoruz.Sonra Tablar’dan Başlangıça Tıklıyoruz. Orada AntiVirüs’müzün Haricindeki Bütün Dosyalardan Onay imini Kaldırıyoruz. (Genelde Virüsün Oradaki Adı AM,ActiveDebugger.exe oluyor) Daha Sonra Sistemi Yeniden Başlatın. Sistem Açıldıktan Sonra Sakın Sürücülere Çift Tıklamayın.
Daha Sonra Belgelerime Girin Araçlar Menusunda Klasör Seçeneklerine Tıklayın. Açılan Pencerede Görünüm’ Gidin Daha Sonra "Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle" Seçeneğinden Onayı Kaldırıp Tamam’a Basın.
Daha Sonra İnternet Explorer Sayfasını Açın ve Sürücülerin Adını Adres Çubuğuna Yazın ve Enter’layın Mesela Şöyle C:\\ Diye Yazıyorsunuz. Sonra Sürücünün İçi Gözükecektir. İçerisinde Autorun.inf voic8.exe Copy.exe,Copy.bat Yazan Uygulamaları Silin. Butün Sürücülerde Hepsini Yapın. Ve Son Olarak C:\\windows\\system32 İçerisindeki activedebugger32.exe Dosyasını veya Amdo ve Amdo000.dll Gibi Bir Dosyaları Adını Görünce Direk Silin. Daha Sonra Geri Dönüşüm Kutusunu Boşalttıktan Sonra Hiç Bir Sürücüye Tıklamadan Direk Başlat Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 14 Eylül 2008 22:15
Banned
14-09-2008, 21:52   |  #12  
Banlandı
5,024 mesaj

linki bir daha kontrol edersen iyi olur kırık çünkü

Ahmet_79
14-09-2008, 23:53   |  #13  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

http://www.isobuster.com/
iso buster ile bi dene umarım işine yarar.

acemi_caylak
15-09-2008, 02:01   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

kardesim bende iki cdwriter  var biri asus biri lg şimdi birinin  yazdıgını digeri  tanımıyor marka farkından olabilirmi sen yinede bi dene isterse n geçmiş olsun

BBB
15-09-2008, 18:11   |  #15  
Üye
99 mesaj
YasarS
Cd'ler bazen çizilmeksizin güçlü manyetik bir alandan etkilenip hasar alabiliyor.Bunun en güçlü örneği 3GB'lık bir arşivimin hazırladıktan 2 gün sonra dvd diskin manyetik bir alanda durduğu için verilerin bozulduğunu bizzat yaşadım.Hiç bir şekilde ve hiç bir bilgisayarda açamadım açmaya çalıştığım zamanda bilgisayar acayip geriliyordu ve çok bekliyordum.Bence her alternatifi deneyin ama kanımca geri gelecekleri konusunda hiç umudum yok.Geçmiş olsun.
Optik veri ortaminin manyetik bir alan nedeniyle hasarlanmasi bana pek olasi gelmedi. Gözleminiz dogru olabilir ama sözünü ettiginiz manyetik alan icerisindeki sicaklik elektrostatik tozlanma medyanin belki önceki ya da sonradan depolanma sartlari gibi baskaca ikincil bir nedeni olmasi cok daha muhtemel. Yoksa eski manyetik disketler bile kolay kolay her yerde var olan manyetik degisikliklerden yillarca etkilenmiyor. Cern de ki süper iletken miknatislarin dahi cd DVD gibi optik medya yapisinda silikon disinda manyetik etkiye acik maddelerin bulunmasinin bile bu etkiyi dogurabilmesi imkansiz degilse bile ona yakin bir ihtilmal. Zira Einstien in uzay evren modelinin dogrulugu kutlelerin manyetik alaninin isigi saptirdiginin tespitiyle dogrulanmisti. Yine kara delikler de optik isik huzmelerini sogurabiliyor ama Cern den önce sizin ortamda mikro karadelikler olusmadiysa bu da olasilik disi olsa gerek.