yabancı isimli e mailler

bismarck2013
23-02-2011, 21:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

arkadaşlar farklı isim ve devletlerden durmadan bana mail geliyor düzmece olduklarını biliyorum belki sizin hesaplarınızada geliyordur. spam olarak belirttim ne İngilizce küfür varsa yazıp gönderdim bir iki gün sonra yeni mail yeni isim yeni hikaye ile yeniden mail adresim dolup taşıyor bunlardan nasıl kurulabilirim birde risk altında mıyım???  Yardımınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler
gelen maillerin bir örneği aşağıdadır.
URGENT FROM MR.ADAMA YUSUF.
19 Şubat 2011 Cumartesi 19:54
Tarih:
Kimden:
'Mr.Adama Yusuf' <[email=mr.adamayusuf1@gmail.com]mr.adamayusuf1@gmail.com[/email]>  [Adres Defterine Ekle]
Kime:
undisclosed recipients:;
Postacı:
YahooMailClassic/11.4.20 YahooMailWebService/0.8.109.292656
Good day!!!!
Dear friend,
Although you might be apprehensive about my email as we have never met before. I am Mr.Adama Yusuf , a banker, and head of operations with (African development bank Burkina Faso) in west Africa, I would like you to indicate your interest to receive the transfer of US $3.5 million currently in my branch, there were no beneficiary stated concerning these funds which means no one would ever come to claim it, now I would appreciate your sincerity and your faithfulness to partake in this project immediately.
That is the reason why I ask that we work together, I will be pleased to work with you as trusted person and see that the fund is transferred out of my bank into another bank account, once the funds have been transferred to your nominated bank account we shall then share it in the ratio of
60% for me while 40% for you.
If you are agree to my business proposal. Further details of the transfer will be forwarded to you as soon as I receive your return mail, sending the below information
.........................

Son Düzenleme: bismarck2013 ~ 23 Şubat 2011 21:08
eqin
23-02-2011, 22:11   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Bu aralar en çok dolaşan spam bu sanırım, benimde 2 mail adresime geldi :) Ne kullanıyorsun mail sunucusu olarak. Engellemesi lazım ya da spam'a atması lazım. Ben yahoo ve gmail kullanıyorum ikisinde de spama düştü bu mail. Bu tarz bilindik ve güçlü mail sunucularını kullanıyorsan gelen mailleri spam olarak işaretle, bir süre sonra azalıyor, azalmasada direk spam kısmına atmaya başlıyor.

Güvende misin, miyiz ? bunu bilemiyorum ama herhangi bir yere kayıt olduğunda, gerilla marketing şirketleri senin mailini kayıt olduğun yerlerden satın alıyor veya şu dönen salak forward maillerinden çalabiliyor. O yüzden spam gelmesi çok normal. Spamları engellemenin en güzel yolu, sırf mailleşmek için bir mail adresi al ve onunla sitelere kayıt olma. Bir tanede sitelere kayıt olacağın mail adresi al, kafan rahatlasın.