Yardım 2 hard disk birleştirme!!!

Uchiha Sasuke
11-02-2010, 01:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar benim elimde 2 tane eski masaüstü bilgisayar vardı ben bu ikisini tek kasada toplamayı düşünüyorum öncelikle iki ekran kartından  iyi olanını anakartıma bağladım elimde bir 
CD-RW bir CD-R var bu ikisinide kasaya bağlıcam fakat benim asıl sorunum hard diskler elimde farklı markaya ait 40 Gb lık iki hard disk var iki bilgisayarda önceden ayrı olduğunda iki hard diskde C ve D diye bölümlendirilmiş ve İki hard diskinde C sinde windows xp işletim sistemi yüklü fakat  bu iki hard diskten birindenki işletim sistemi çökmüş durumda yani format atılcak benim yapmak istediğim şey bu iki hard diski bilgisayar bağlayıp bilgisayara format atmak fakat format atarken bu iki hard diskide tamamen silip bu hard diskleri tek bölüm haline getirip birinci hard diski C diğer hard diskide D yapmak böylece elimdeki iki hard dikten 40 gb lık C ve 40 gb lık D bölümleri oluşturmuş olucağım fakat bunu nasıl ypaıcağım konusunda en ufak bir fikrim bile yok iki hard diskede aynı anda format atıp biçimlendirmek istememin sebebi iki hard diskinde şu virüs istilasından kurtulmasını istemem iki hard diske teker teker format atıp tek bölüme çevirebilirim fakat elimde işletim sistemi yüklü iki tane tek bölümlü hard disk olur daha sonra bunları nasıl C ve D diye ayarlıyabilirim bilmiyorum kısacası ben iki hard diskide sıfırlayıp tekini C tekini D yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum. 

İkinci sorum ise ben bu iki hard disten tekini C tekini D yaparsam bilgisayar uyumsuzluk yaşarmı yada hata verirmi yada yavaşlarmı çünkü iki hard diskte ayrı marka hem C deki bir bilgiyi D ye yazarken bir hard diskten diğerine yazdığı için bilgisayar daha fazlamı zorlanır ve yavaşlar  sorularıma en kısa zamanda cevap bekliyorum cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler. 

Uchiha Sasuke
11-02-2010, 18:28   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

yardım edebilicek kimse yokmu???