Yardım edermisiniz ? sorun var !!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sql
19-03-2005, 11:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ARkadaşlar, ben bir kopya cd'yi  evdeki bilgisayarıma yüklemek istedim.. ancak cd'yi   CD-RW  takıyorum... cd içireğine girip hepsini seçip kendi C'ye kopyala yapıyorum... bir süre sonra  şöye bir hata veriyor '' Kopyalanamıyor Döngüsel Hata'' bir daha denedğimde  Kilitliyo makinayı... neyse altta  DVD'im var ona aynı işlemi yaptığımda takır takır Kopyalıyor.... Acaba benim Cd-RW mı bozuk... yoksa özelliği mi bu ?.... vesselam..

kabus
21-03-2005, 13:55   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

arkadaşım dvd yle cdrw aynı markamı aynı değilse sorun olabilir...
Çünkü özellik olarak dvd den düşüktür
bazı cd sürücüler ince dosyaları görmeye bilir bence markanın büyük bir önemi var..Başka bir cdrw arakdaşın varsa onda dene eminim okuycaktır..Yada okuyucu kafayı temizlemeye çalış

Eyüp Korkusuz
21-03-2005, 14:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Aynı marka olması ile alakası yok arkadaşım genelde kopya cd lerde cd-rom lar çok etkilenir ve döngüsel hata verir. CD-RW ise bu hatayı kolay kolay vermezler. Bunun sebebi eski bir cd-rw ise toz kir ve yıpranmadan yapar bakım yapabilirsen bakımını yap pek fazla anlamıyorsan ve garantisi var ise direk garantiye yolla. Zamanla bu hatayı daha çok vermeye başlar haberin olsun.

DVD-rom un nasıl okudu dersen onun yapısı  bakımından okuyucu merceği daha küçük noktaları okumaya göre ayarlanmıştır. Daha rahat okuyabilir cd leri.

İyi çalışmalar...

free_x_man
21-03-2005, 23:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

arkadaşlar yalnız bi noktaya dikkatinizi çekerim.arkadaşımız sadece bir cd de sorun yaşıyor.yani sadece bir cd de sorun yaşıyor.tüm cd romlarda bu tür hatalar olbiliyor yani bazı cd leri okuyamayabilir.ayrıca cd nin kopya olması bu ihtimali oldukça kuvvetli kılıyor.ben lg dvd combo kullanıyorum geçenlerde aynı sorunla karşılaştım.ama cd romum ilk defa böyle bir hata verdi.arasıra olur böyle şeyler yani

Eyüp Korkusuz
22-03-2005, 09:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Ama şöyle birşeyde var cd rom un okuyamadığı cd yi cd-rw a koy orda bak nasıl çatır çatır okuyor...