Yardım (ekran kartı)

sonumut_7
28-08-2007, 09:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba ben yeni bilgisayar aldım. Özellikleri
işlemci:Amd 3800
Ekran kartı: geforce 7300gs
anakart:MSI....
tv kartı ve diger donanımlarıda var.

Benim problemim; ben bilgisayarı televizyona bağlamak istedim ve bağladımda. görüntüyü ayrı sesi ayrı aldım ve scart ile birleştirerek televizyona bağladım.

İlk başta herşey normal gibi görünüyordu.yani bilgisayar ekranındaki görüntüleri televizyondan alabiliyorum. Daha sonra film izlemek istedim. Fakat diger görüntüleri televizyondan alabilmeme ragmen filmin görüntüsü tv ekranına gelmiyor.
Bilgisayarda tüm oynatıcıları denedim ama olmuyor. Oynatıcılar dahil herşeyi tv ekranında görüyorum hatta filmin sesinide alıyorum tv den ama filmin oynadığı ekran siyah görünüyür.Bu konuda ne yapabilirim.
  Yardımcı olursanız sevinirim. Simdiden teşekkür ederim arkadaşlar.....

Borga-x
28-08-2007, 09:38   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Codeclerını yukledınmı. K-lite mega codec packı sıstemıne yukle daha sonra VLC palyerı yukle bırde bu şekilde dene. Codec ve kullandıgın gösterım program sorunludur. Epğer hıcbırıı olmuyorsan Nvidia kontrol panelını aç ve tv veya ekran kısmı olacak orda ayarlarını yapabılırsın.

sonumut_7
29-08-2007, 09:22   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Denemediğim codec paketi ve oynatıcılar kalmadı.Tv ayarlarınıda yaptım normalde tüm  görüntüleri hem bilgisayardan hem tv den alabiliyorum fakat film izlerken tv ekranı filmi göstermiyor siyah ekran çıkıyor. bu arada film bilgisayarda oynuyor bilgisayarda problem yok borga-x arkadaşım.

Borga-x
29-08-2007, 09:38   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

O zaman bır fılm aç bılgısayarında daha sonra nvıdıanın kontrol panelındekı uygun yere git ve ordakı ayarları ıncele ve dene.Ben su anda işyerinde oldugumdan ve sistemimde ATI ekran kartı oldugundan söyleyemıyorum hangı sekmelerdi diye. Evde Nvidia var.. Hatta o sorun benımde başıma geldi full ekran yapınca veya bir fılm goruntusu olunca TV'de göremiyordum. Sana bahsettıgım pencerede olayı çözdüm..
Dedigim gibi bır fılm ac bilgisayar ekranında ufak pencere görünsün, TV'de nasıl gorunuyor bırde ona bak. o sekilde ayarlarını tekrar gözden geçir.

sonumut_7
29-08-2007, 21:09   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

yardımın için teşekkür ederim elimden geleni yaptım ama olmuyorum.Ya ben beceremiyorum yada bunun bir püf noktası var. senin dediklerini yaptım küçük ekran şeklinde denedim ama beceremedi. Eğer Adımları bana yazabilirsen ok memnun olurum Borga-x kardeşim. Ayrıca ilgin için teşekkür ederim....

sonumut_7
31-08-2007, 12:32   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj

yardım edecek kimse yokmu arkadaşlar....

delibalta
31-08-2007, 14:17   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

benzer sorunu laptoptan prjeksiyon cihazına görüntü aktarırken yaşamıştım.tv yi hiç denemedim ama projeksiyon cihazına görüntü aktarmak için masaüstünde sağ tıklayıp görüntü ayarlarına girerek sorunu çözmüştüm.her aman karşılaştığım bir durum olmadığı için tam olarak yardımcı olamıyorum ama sorunu ordan çözmüştüm.codec yada player sorunu değil.ayarlarla biraz oya sen bence.

Borga-x
31-08-2007, 14:25   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj
sonumut_7
yardım edecek kimse yokmu arkadaşlar....
Şu anda kullandıgım makınada ATI var var eve gittigimde kendı makınamda bakarım sana screenshot çeker yollarım.

sonumut_7
06-09-2007, 12:37   |  #9  
OP Taze Üye
14 mesaj
Borga-x

Şu anda kullandıgım makınada ATI var var eve gittigimde kendı makınamda bakarım sana screenshot çeker yollarım.
dört gözle yardımını bekliyorum bogra-x arkadaşım...

egemengiga
06-09-2007, 14:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

bu durum bilmeyen herkesin basina gelir. asagidaki adimlari izle. ben dizustumden yaptim suruculer eski. yeni kontrol panelinde arayip yerini bulursun. diger PC TV ye cok uzak ondan ornek yapamadim:

kabloyu TV ye bagladiktan sonra asagidaki yere gel:

sonra cogalt secenegini sec:

son olarak videolari TV de izleyebilmen icin birincil goruntu birimi olarak TV yi secmen gerekir:

bu sefer de PC ekraninda videolar calismayabilir. bunun daha detayli ayarlari da vardi yanlis hatirlamiyorsam. o zaman iki tarafta da video izlenebiliyor...

forumda o kadar cok yazdim ki bunu...

mikrop1905
14-06-2008, 14:10   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar en sondaki çözüm sunan arkadaşıma katılmıyorum.arkadaşımın anlattığı konu ; bilgisayarda yada tv plazma (herneyse) ikisinden de aynı anda görüntü alamadığımız zaman geçerli olan çözümdür.Ben bu sorunla daha önce karşılaşmıştım.Bugün bi müşterimde yine karşılaştım.Daha önce uzun çabalar sonucu en üstte arkadaşımızın anlattığı sorunun aynısıyla karşılaşıp çözmüştüm.Forumda araştırmamın sebebi ise tam olarak nasıl çözdüğümü hatırlayamadım.Ama şundan eminim özellikle NVIDIA ekran kartlarında oluyor sanırım

1- YA DRIVER  GÜNCELLEMESİYLE

2- YADA Bi CODEC PLAYER VARDI.FLV PLAYER dı sanırım tam hatırlayamıyorum ama

bu iki yüklemeyi de yaparsanız sorununuz çözülcektir.

by3mR3
14-06-2008, 14:27   |  #12  
Yeni Üye
23 mesaj

bence 7300gs  bıraz zayıf kalıyodur güncelleme ve programdan kaynaklanmıyodur 7 serisi şimdiki teknolojiye bıraz uzak kalıyor yavaş bende de 7200 gs var ordan bılırım ;)