YARDIM:LAPTOP Wireless

ahmetcengiz26
06-06-2011, 12:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba arkadaşlar,benim laptopum medion akoya almanya dan aldım.1 sene sonra oyunlarda fazla ısındığı için klavyesi bozuldu v.s. tamirciye götüttürdük klavyeyi iptal ettirdi onun yerine usb klavyeyle laptopu kullanıyorum.ama wireless'i açamıyorum normalde Fn+f7 tuş kombinasyonuyla çalışması gerekirdi ama usb klavyede fn tuşu var ama bi işe yaramıyor.sadece wireless de değil hdmi,kamera ekran parlaklığı onları da ayarlayamıyorum.wireless hariç diğer özelliklerin çoğunu windows'tanayarlayabiliyorum ancak wireless'i bir türlü açamıyorum.Interneti gezdim.Bir sonuca varamadım.Hatta bios tan wireless i disable/last state vardı disable imiş onu last state yapabildim ancak.Yalnız o da bi işe yaramadı.donanımsal olarak wireless i açamıyorum yani.Wireless etkin gözüküyo ancak açık değil.yani ağ da devredışı falan değil,etkin gözüküyo.tek sorun dediğim gibi donanımsal olarak açamıyorum.Yardımlarını bekliyorum.

AmbaSSadoR
06-06-2011, 12:38   |  #2  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

bu adresle http://www.anatech.com.tr/tc.asp?ktid=6 iletişime geç sonuçta Türkiyedeki tedarikçi firma o! (=

ahmetcengiz26
06-06-2011, 12:43   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

deniyim bi saolun

Kapalı Hesap (154666)
06-06-2011, 14:03   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Klavyenin driverlerini yükle.

ahmetcengiz26
06-06-2011, 19:08   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Driver i yok ki keşke olsa denemediğim şey kalmadı.Sanırım usb klavye Fn+F7 nin wireless i açmak olduğunu bilmiyor.Yani Pek Çözüm Bulabileceğimi sanmıyorum.shift e basılı tutup num lock u açarak fn tuşu aktif oluyormuş;denedim oldu da ,yalnız donanımsal hiçbir şeye etki etmiyor.İlginiz için teşekkür Ederim.

Kapalı Hesap (154666)
06-06-2011, 21:32   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: ahmetcengiz26  
Driver i yok ki keşke olsa denemediğim şey kalmadı.Sanırım usb klavye Fn+F7 nin wireless i açmak olduğunu bilmiyor.Yani Pek Çözüm Bulabileceğimi sanmıyorum.shift e basılı tutup num lock u açarak fn tuşu aktif oluyormuş;denedim oldu da ,yalnız donanımsal hiçbir şeye etki etmiyor.İlginiz için teşekkür Ederim.
Her klavyenin donanım cd si de beraberinde verilmek zorundadır. Eğer kaybettiyseniz bile yeni bir usb klavye oldukça uygun bir fiyata alınabilir. Bu şekilde sorun yaşamaktansa uygun bir klavye alabilirsin

hcakkuzu
13-06-2011, 10:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
148 mesaj

her klavyede kısayollar farklıdır
eminmisiniz yeni aldığınız klavyede Fn+F7nin wireless olduguna belkide fn+F9 dur... biraz kitapçıgı fln varsa bakın derim....

ayrıca wireless programından kısayol ayarlaması yapılabilir belki biraz kurcalarsanız

ahmetcengiz26
28-08-2011, 00:28   |  #8  
OP Taze Üye
9 mesaj

TAMMAMM Çözdüm arkadaşlar bira zor oldu ama neyse laptopumun modeli P6618 idi ve hotkey driver i zaten yoktu.Ben de kablosuz bi klavye taktım fn tuşları olanlardan multimedia keys yazıyo üzerinde onlardan aldım bu lapropun yeni klavyesi 80 eur ben 50 eur a kablosuz klavye aldım(Speedlink Comet).:)taktım wireless lan ım çalışmamıştı ben de burada sorunumu yazmıştım.Neyse çok Şükür Çözdüm Olayı.
Önce bu laptopun bi üst versiyonu olan P6622 nin hotkey driver ini kurdum ardında klavyeyi taktımm ve sonra olduuu.:):) wireless lan ın ışığı yandı ve şu an intel wi-fi ile bağlanıyorum.:) Meğersem hotkey lazımmış :) Hepinize teşekkürlerr