YARDIM LTF 5850 ve P2350 uyum sorunu yardım..!

iceTonic
24-04-2010, 00:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

s.a iyi forumlar herkeze,problemim kasım ayında topladıgım sistemimde
5850 gigabyte
P2350 samsung
i5-750-1156pin
P55-UD4-gigabyte
team extream 1333mhz 2x2gb 1.65v
1Tb Seagate
windows7-ultimate-64bit-

Sistemim bu şekilde,Problemim ise sole bişi kurdugum andan itibaren web sayfalarından seyrettigim video ları full screan yaptıgım anda gorüntü 3-4-5-saniye içerisinde gidiyordu ses devam etmekte olup gorüntü gittikten 2-3 sn sonra sesde kayboluyordu ekran siyah olup alt+tab ctrl+alt+delete işlememekte olup o an başlatta ne varsa hepsini gorüp işlem yapamıyordum,Dirt2 oyunu deamon tools ile calıstırıp karşıma iso dosyası gelmekte iso dosyasına tıkladıktan sonra oyunun Menüsü karşımıza gelmekte play dedikten sonra başlat ta olan simge durumunda duran ne olursa olsun oyunun Menüsündeki play tıkladıktan sonra Demo girişinde aynı sorun Ekran tekrar siyahlaşıp gorüntü ve ses kaybolmaktadır,oyunu oynamak pahasına birkaç işlem yaptım,Her hangibir web,exe,word dosyasını veya.... tam ekran full screan yaptıgımda oyunun Menüsüne play dedigimde Demo giriyor akabinde oyunun içerisindeyim rahat bir şekilde oyunu oynaya bilmekteyim sorun şuki boş bir masaüstünde Oyunun Menüsünde PLAY dedikten sonra Demo girişinde ekran tamamen kararması ve hiç bir işlem yürütememekteyim,resetlemekten başka cozümü yok,önceleri ekran kartım problemli zannediyordum,zannetmemdeki neden ise sağ altta cıkan uyarı balonu ati family bir sorunla karşılaştı ve yürütmeyi durdurdu ve bu sorundan kurtuldu. yazısından otürü ekran kartım problemli diye pc topladıgım müesseseye gonderdim ekran kartı bakıma alında incelendi geri geldiginde Web sayfalarındaki video ları full screan yaptıgımda sorun ortadan kalkmıştı yanlız tek sorun kalmış pozisyonda oda Dirt2 giriş esnasında boş masaüstünde oyuna giremiyordum,kendi buldugum yontemle oyunu oynaya biliyordum Web sayfası acıp full screan yapıp oyunun menüsünde PLay tıklayıp girip oynaya biliyordum,tekrar gonderdim ekran kartını,ekran kartım geri geldi tamir bakım servisi pc topladıgım müesseseye telefonla bildirmiş problem monitorde ola bilir inceleyiniz,P2350 samsung monitorümü gotürdüm müesseseye orada 2 gün incelediler farklı bir monitorde pc de sorun olmadıgını benim P2350 monitorümü taktıklarında sorun oldugunu ve monitorümün Analog girişini kullanarak oyuna ve Web de video full screan izlemelerde problem olmadıgını,problemin benim monitorümün DVI ( digital ) girişinde oldugunu solediklerinde bente test ettigimi monitorde sorun olmadıgını,komsum ile aynı sistem tek farkın onun ekran kartının 4870 ve monitorünün samsung P2250 oldugunu onun monitorünü soküp P2350 benim monitorümü takıp onun bilgisayarında anlattıgım hic bir problemin olmadıgını,dolayısı ile monitorde ve DVI girişlerinde problem olmadıgını soledigimde bana Ekran kartı ile monitorün yazılımlarının Çakıştıklarını soledi,şimdi bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz.Monitorü VatanBilgisayardan,pc ise farklı bir müesseseden topladım.
yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Son Düzenleme: iceTonic ~ 26 Nisan 2010 00:23
iceTonic
05-05-2010, 20:04   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

konuyla ilgili yardım edebilecek arkadaş varsa sevinirim