yardım lüfen acill!!!

İtacHi_
23-03-2007, 20:40   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

arkadaşlar ben geçenlerde pc ye format attım.fakat format atmadan önce msn ye giriyordum.ama şimdi giremiyorum.80048820 hata kodunu veriyor ve birde genişletilmiş hata kod var oda 80048412.acil yardım lazımmm!!!

BOOMFUNKMCS
23-03-2007, 21:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/

Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.
Msn Messenger 8007277b Hata Kodu ve Çözümü
Bu hata genellikle bazı sitelere girmenizi önleyen cyber sitter programından kaynaklanmaktadır. Programa girip
seçeneklerden msne izin vermesini sağlayın. Ve bu sırada msnin tamamen kapalı olduğundan emin olun.
Msn Messenger 80048883 Hata Kodu ve Çözümü
Eğer Msn Messenger 7,5 kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin

1) http://clientconfig.passport.net/ppcrlconfig.bin

a) Bu dosyayı indirin
b) Dosyanın ismini ppcrlconfig.dll olarak değiştirin
c) İndirdiğiniz dosyayı buraya atınC:\Documents and Settings\Kullanıcı adı (örn: IcedHeart)\Application Data\Microsoft\IdentityCRL
2) Tekrar girmeyi deneyin
Msn Messenger 80048848 Hata Kodu ve Çözümü
Bu hata genellikle internete bağlı olmadığınızdan dolayı karşınıza çıkar, ya da firewall Msn Messenger'i
engelliyordur. Firewallunuzdan Msn Messengera izin vermesini sağlayın
Msn Messenger 80090305 Hata Kodu ve Çözümü
Bu pek sıradan bir problem değildir, explorerinizi tekrar kurmayı deneyin.
Msn Messenger 81000314Hata Kodu ve Çözümü
This error usually occurs because there are problems on the MSN Messenger servers. Check the .NET Messenger Service status to see if this is the case. If there are problems, wait until they are over and do not try to fix anything on your computer.

Bu hata genellikle msn messenger servislerindeki problemlerden meydana gelir. http://messenger.msn.com/Status.aspx adresine girin ve bir problem var mı diye bakın. Hata düzeltilene kadar bekleyin ve bilgisayarınızdaki ayarlarda değişiklik yapmayın.

furkanlike
23-03-2007, 21:15   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

slm arkadaslar merhaba ben furkan nasıl gıdıyor

İtacHi_
23-03-2007, 21:18   |  #4  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

saol boomfunkmcs sorun çözüldüGülümsemeGülümseme[:I]

theironman
25-03-2007, 09:02   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Eğer bu tip bir sorunla yine karşılaşırsan ve acilen msn'de olman gerekirse webmessenger'i kullan : http://webmessenger.msn.com/