yardım lütfen

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sage2
27-04-2004, 18:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

selam arkadaşlar bu foruma yeni katıldım.. amd 2600 xp(333) işlemci aldım,anakartımda asus a7v600-x via kt-600 ram olarak da kingston 400mhz 512 aldım.. sorum şu olucak:
ilk olarak işlemcimin gerçek hızı 1917 mhz olmasına rağmen anakartın biosunda 1150 (100/33*11,5)mhz olarak ayarlı ve bu değeri yükseltemiyorum çünkü oto. kapanıyor... bunu ayarlamanın bi yolu war mı acaba. yanılmıyosam bunun 166/33*11,5 olması gerek fakat olmuyo veya doğru çarpan ayarını bilen bi arkadaş yardımcı alabilirmi.. voltaj da otomatikte... acaba voltajada bi değer girmek gerekirmi.. bu işlemciden analayan bi arkadaş bana bütün yapmam gerekenleri yazarsa sevinirim... birde kutudan çıkan soğutmasıyla çok ısınıyor... oyunlardan sonra 63-68 derece biraz fazla diil mi? bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.. şimdiden çok saolun...

A man does not die for sth. which he himself does not belive in!!!

crescendo
29-04-2004, 23:02   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Senin sorunu anladım cpu fanından başlamak istiyoru çıkan kutudan fan yan sanayi malı ise bu tür sorunların çıkması m gayet normaldir. eğer fan orjinal ise bios board üzerinde cpu voltaj jumper ayarını düşürmen lazım aksi halde işlemcini yakarsın cpu ayarına gelince cpu yu doğru olarak atıyorsun eğer olmazsa biostan defaults ayarını çek save'le ve yeniden başlat eğer dediğm taktirde olmaz ise en yakın zamanda bilgisayarını kucakla götür derim ben . iyi denemeler