yardım: monitör siyah ekran çıkıyo yardım

emreex
14-07-2009, 02:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Bilgisayarımı açtığımda haliyle monitorude açıyorum. Bilgisayar sorunsuz bi şekilde açılırken, monitoru açtığımda ilk önce monitor ışığı (artık kafasına göre hergün artıyo sanırım süresini) bi yarım saat gibi yanıp sönüyo. Sonra ışık sabitleniyo bi dalgalanma, gel git, nası desem, normal ekran gösteriyo hemen ardından siyah ekran geliyo, dalgalanma vs bi atraksiyon sonra hep siyah ekran duruyo. Bende yöntem buldum o siyah gelince reset atıyorum monitore böyle bi 15-20 kere (bazen 30) reset atınca normal ekrana dönüyo. Ve bunu en az 1 buçuk haftadır yapıyorum. Artık canıma tak etti ve chipteki deneyimli ve bilgili kişilerden yardım istemek fikri oluştu kafamda.

Yardım bekliyorum :/

Konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum.

LanSeRocK
14-07-2009, 03:21   |  #2  
Üye
52 mesaj

Monitör Tüplüyse Tüpü Bitmiştir diyicem ama hala kaldımı. Sorun şuda olabilir. Girişlerinde ezilmede olabilir. Yüksek bir İhtimal içindeki Sigortasındada sorun olabilir.

Bence bunlar :) Tabi Genede Tam bir çözüm istiyorsan monitorün içini açıp bakman bilgin yoksa tabi kesinlikle bunu yapma. Deneyimli Birisi yardımıyla yapabilirsin

emreex
14-07-2009, 15:17   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

walla monitor samsung syncmaster 223bw 22" :) girişlerdede sorun yok sanırım. bide bugun yine bi yöntem buldum. pc yi açtım, monitoru açtım, beklemeye koyuldum fln sonra bi 15 dk bekledim yok açılmıyo eskiden açılıyodu, cnm sıkıldı reset attım pcye sonra ışığı sabitlendi, dalgalanma oldu we siyah ekran çıkarttı yine bi 15 kere reset attım düzeldi. ilginç şeyler oluyo

Son Düzenleme: emreex ~ 14 Temmuz 2009 15:18
iskoç
14-07-2009, 23:12   |  #4  
Taze Üye
18 mesaj

valla çok ilginç bi durum anşayanlar yardım edecektir

emreex
14-07-2009, 23:31   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

walla bi garantisine götürcem artık, gerçi monitörü başka pcde deneme şansım olmadığından bilemicem  neden kaynaklandığını pc den mi monitorden mi ama çözüm önerilerine hala açığım