yardım... yardım....

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yadem
03-11-2004, 14:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

iş yerimden evimdeki bilgisayarımı kullanmak için ip adresi de dahil ne yapmalıyım. Evimde win 98 Arabic Versiyon , iş yerimde win 98 ce var. Radmin 2.1 her iki sistemdede kurulu evimde aktif durumda mavi R işareti aktif başlat çubuğunda. İşte ise radmin kurulu aktif değil radmin viewer kullanımda. İp adresi evde TCP IP Kurulu bir ip adresi tanımlı radmin o adresi giriyorum ama bir türlü evdeki pc ye erişemiyorum. cany connect the server gibi mesajlar veriyor. ne yapmalıyım detaylı bir şekilde bana anlatabilirmisiniz lütfen. e-mailimde Yadem@msn.com

TurcoLouco
25-11-2004, 18:57   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Bak şimdi Radmin kullanmayalı uzun zaman oldu ama biraz ugraşalım birlikte......
Şimdi Öncelikle Radmin Genellikle Landan(yani Ağdan)kullanılıyor..Netten erişim için çok farklı protokoller var.....
Şimdi Öncelikle her iki makinedede firewall yüklü olmadığına emin olki firewall portlarını kapatıyor!!!Eğer yüklüyse bile firewall ayarlarından Radminin portunu acmalısın 8080 olmalı!!!Neyse!!!!
Daha Sonra İp leri doğru girdiğinden emin ol!Çalıştır'a ipconfig yazarak öğrenebilirsin!!!Eğer bunlarda tamamsa Geriye ipleri radmin içindeki newconnection a tıklayarak yazabilirsin...Artık bağlanmak için hazırsın....
İşyerindeki Radminin gözükmeme nedeni Radmindeki ayarlardan olabilir..Bunun için ctrl+alt+del den bakabilirsin..Yada Radminin ayarlarına bakarak gözükür hale getirebilirain...

Yardımcı olabildiysem sevidnim....KOLAY GELSİN