YarDım !

TeHLiqe
28-05-2009, 10:11   |  #1  
TeHLiqe avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Arkadaslar 250 gb HDD var ama ben bunu 3 e bölmüştüm c d e olarak D de önemli bilgilerim war acaba e bölümünü c ye nasıl ekleyebilirim Deli
yardımlarınızı beklıorum elınıze saqlık sımdıden
iyi forumlar

Semih Özyurt
28-05-2009, 10:20   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum şöyle yap 1 e bölümünde program files dosyaların varsa bunlara dokunma + e bölümündeki taşıyacağın dosyaları (resim müzik vs) seçili hale getirip c ye atabilirsin (sürükle bırak yöntemi ile)

Süleyman.
28-05-2009, 10:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İşletim sisteminiz Vista veya Windows 7 ise, disk yönetiminden "Birimi Büyüt" seçeneği ile yapacaksınız...

TeHLiqe
28-05-2009, 13:55   |  #4  
TeHLiqe avatarı
OP Yıllanmış Üye
358 mesaj
semih_ozyurt
dostum şöyle yap 1 e bölümünde program files dosyaların varsa bunlara dokunma + e bölümündeki taşıyacağın dosyaları (resim müzik vs) seçili hale getirip c ye atabilirsin (sürükle bırak yöntemi ile)
benım dedıqımı anlamadınız kı e suan bos e yı kullanmıorum suan c dolu e yı c ye ekleme ımkanım warmı d dekı werılerı kaybetmeden bu arada işletim sistemim Xp Saygılarımla

Banned
28-05-2009, 14:03   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Disk bölümlerinizi bir doğru parçası olarak düşünürseniz sıralama C D E olarak devam eder. Yani C E arasında D bölümü olurki siz aksi şekilde harf atamadıysanız C ile E birleşmez, ancak diski mantıksal diske dönüştürmedikçe. Sizin için önerebileceğim en basit yöntem önce E yi silip C yi büyütmeyi deneyin,olmadı D dekileri E ye taşıyın D yi silin C yi büyütmeyi deneyin,olmadı bigilerinizi harci medyaya yedekleyip hem D yi hem E yi silip o öylece C yi gnişletin. Bir diğer yol E yi silip yeniden biçimlendirin, biçimlendirme esnasında harf atama seçeneğinde harf atama klasöre bağla seçeneği ile C de oluşturacağınız bir klasöre bağlayabilirsiniz. Hatta bağlama işleminden sonra kullancı dosyalarınız, program files, sanal disk gibi dosyaları bu klasöre taşıyabilirsiniz(konumu değiştirmek şartı ile)

Son Düzenleme: khramn ~ 28 Mayıs 2009 14:06
TeHLiqe
28-05-2009, 14:09   |  #6  
TeHLiqe avatarı
OP Yıllanmış Üye
358 mesaj
khramn
Disk bölümlerinizi bir doğru parçası olarak düşünürseniz sıralama C D E olarak devam eder. Yani C E arasında D bölümü olurki siz aksi şekilde harf atamadıysanız C ile E birleşmez, ancak diski mantıksal diske dönüştürmedikçe. Sizin için önerebileceğim en basit yöntem önce E yi silip C yi büyütmeyi deneyin,olmadı D dekileri E ye taşıyın D yi silin C yi büyütmeyi deneyin,olmadı bigilerinizi harci medyaya yedekleyip hem D yi hem E yi silip o öylece C yi gnişletin. Bir diğer yol E yi silip yeniden biçimlendirin, biçimlendirme esnasında harf atama seçeneğinde harf atama klasöre bağla seçeneği ile C de oluşturacağınız bir klasöre bağlayabilirsiniz. Hatta bağlama işleminden sonra kullancı dosyalarınız, program files, sanal disk gibi dosyaları bu klasöre taşıyabilirsiniz(konumu değiştirmek şartı ile)
Cok teşekürler deniyicem saolun :)