yardım?

lastmasked
08-09-2009, 23:24   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

arkadaşlar bazı sitelere girdiğimde resimdeki hata çıkıyor sayfa normalde açılıyor ama 2 saniye sonra resimdeki hatayı veriyor fakat aynı sayfalara internet cafelerde giriyorum sorun ne olabilir firefox ve ie8 kullaniyorum 2'sinin güncellemelerini yaptım.

NOT:3 gündür internetimle ilgili bir sorun yaşadım ama düzelttim.

yardımlarınızı bekliyorum...

Son Düzenleme: lastmasked ~ 08 Eylül 2009 23:27
ErKaN-23
08-09-2009, 23:43   |  #2  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

Page Cannot Be Found:HTTP Error 404" ;

- Eğer sayfanın bulunamadığına dair hata veriyorsa sitenize bağlandığınız fakat
dosyanızın yerinde olmadığı anlamına gelir.
dostum farkında olmadan bazı ayarlarla oynamışsın yada yüklediğin bir program bu ayarları değştirmiş olabilir yanlız ttnet yada smile mı ne kullanıyorsun bilmiyorum müşteri hizmetlerini ararsan seni yönlendirerek bu sorunu halledebilirler sanırım

lastmasked
08-09-2009, 23:51   |  #3  
OP Üye
55 mesaj

bir yeride kurcalamadım bir ara youtube seyretmek için proxy sitesi kullandım sitesi beni dışarı attı internet bağlantım vardı ama internettle alakalı hiçbir şey yapamadım ağ bağlantılarını sıfırlayınca düzeldi ama o günden beridir internet böyle ama tavsiyen için yinede sağol.

Son Düzenleme: lastmasked ~ 08 Eylül 2009 23:55
OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 14:00   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

öncelikle  proxy kullanıyorsunuz bu gibi hataların çıkması gayet normal !!!proxy derken mozillanın kendi ayarları var...araçlar/seçenekler/gelişmiş/ağ/ayarlar kısmında vekil sunucu yok seçili olmalı...

sonrasında bu gibi hatalar çoğunlukla dns ayarından kaynaklanıyor..dns ayarını otomatik yapıp öle denesen sorunun çözülebilir..
eğer mozilla firefox hiç bağlanmıyorsa o zamanda  ayarlarını  oynamış , çevrimdışı çalış tikini işaretlemiş olabilirsiniz..

ek bilgi : mozilla firefox u 50 defa kurup kaldırsanız da mozilla nın ayarları silinmez..

sorunun mozilla firefox un ayarlarında olacağını düşündüğüm ve öle de olmuşsa sorunun düzelicektir...

xp :
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\  
vista , windows7  :
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming 
(admin : kullanıcı adınız )

yolunu izleyin ve en sonda Mozilla adlı klasörü silin.. (mozilla kapalıyken silin ) , sonra mozilla firefox u tekrar açın ve 
''içe bir şey aktarma'' yı işaretleyip mozilla nın hata verip vermediğine bakar mısınız ?

lastmasked
09-09-2009, 14:47   |  #5  
OP Üye
55 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
öncelikle  proxy kullanıyorsunuz bu gibi hataların çıkması gayet normal !!!proxy derken mozillanın kendi ayarları var...araçlar/seçenekler/gelişmiş/ağ/ayarlar kısmında vekil sunucu yok seçili olmalı...

sonrasında bu gibi hatalar çoğunlukla dns ayarından kaynaklanıyor..dns ayarını otomatik yapıp öle denesen sorunun çözülebilir..
eğer mozilla firefox hiç bağlanmıyorsa o zamanda  ayarlarını  oynamış , çevrimdışı çalış tikini işaretlemiş olabilirsiniz..

ek bilgi : mozilla firefox u 50 defa kurup kaldırsanız da mozilla nın ayarları silinmez..

sorunun mozilla firefox un ayarlarında olacağını düşündüğüm ve öle de olmuşsa sorunun düzelicektir...

xp :
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\  
vista , windows7  :
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming 
(admin : kullanıcı adınız )

yolunu izleyin ve en sonda Mozilla adlı klasörü silin.. (mozilla kapalıyken silin ) , sonra mozilla firefox u tekrar açın ve 
''içe bir şey aktarma'' yı işaretleyip mozilla nın hata verip vermediğine bakar mısınız ?

bu dns ayarlarını otomatik nerdem yapılıyor birde bu ''içe bir şey aktarma'' seçeneği nerede nasıl biraz tarif edermisin mozilla klasörünü sildim fakat bu sefer sayfa hiç açılmaz oldu örneğin vodafone'nin sitesine giremiyorum ne mozillada nede ie8'de ..

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 15:06   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

öncelikle bu yaptığımız tamamiyle mozilla yla alakalı birşey..ie8 in açılmamasını anlamıyorum , sizce neden giremiyorsun ?

öncelikle siz , üsteki anlattığımı yaptınız mı ?

mozilla klasörünü bulup , sildikten sonra mozilla yı açtınız mı ?

dns ayarınız için :
denetimmasası / ağ bağlantıları / yerel ağ bağlantısı (ağ ve paylaşım merkezi ) /  özellikler   : devamı için resim koyuyorum ...

lastmasked
09-09-2009, 15:40   |  #7  
OP Üye
55 mesaj
öncelikle bu yaptığımız tamamiyle mozilla yla alakalı birşey..ie8 in açılmamasını anlamıyorum , sizce neden giremiyorsun ?

öncelikle siz , üsteki anlattığımı yaptınız mı ?

mozilla klasörünü bulup , sildikten sonra mozilla yı açtınız mı ?

dns ayarınız için :
denetimmasası / ağ bağlantıları / yerel ağ bağlantısı (ağ ve paylaşım merkezi ) /  özellikler   : devamı için resim koyuyorum ...

dediğini yaptım bu seferde bu hatayı veriyor

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 15:43   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

:))))

arkadaşım siteyi bu son resimde gördüm..bende gireyim bkayım dedim de bende de hata veriyor :))

siteyle alakalı bir durum

diğer sitelerde de hata veriyor mu :)

lastmasked
09-09-2009, 15:53   |  #9  
OP Üye
55 mesaj
:))))

arkadaşım siteyi bu son resimde gördüm..bende gireyim bkayım dedim de bende de hata veriyor :))

siteyle alakalı bir durum

diğer sitelerde de hata veriyor mu :)

ben birde turkcell'in online işlem merkezine giremiyorum birde program ekle-kaldırda "dealio toolbarve search settings 1.2.2" diye programlar var yayıncı spigot olarakgeçiyor bu programlar nedir bir fikriniz varmı ben yüklemedim bunları.

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 16:02   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj

dediğiniz burası ise sorunsuz bağlanıyor ..

sorduğunuz programları google den aratabilirsiniz..orada daha iyi bilgiyi alıcağınıza emin olun..
yüklemediyseniz o programları ve ne işe yaradığını bilmiyorsanız silin..bazı programlar ek olarak program yükleyebiliyor..bu dediğiniz dealio toolbar da öle bir program...bilmediğiniz , kullanmadığınız programları silmek sisteminizi rahatlatacak..

lastmasked
09-09-2009, 16:06   |  #11  
OP Üye
55 mesaj
dediğiniz burası ise sorunsuz bağlanıyor ..
http://www.turkcell.com.tr/anasayfa

sorduğunuz programları google den aratabilirsiniz..orada daha iyi bilgiyi alıcağınıza emin olun..
yüklemediyseniz o programları ve ne işe yaradığını bilmiyorsanız silin..bazı programlar ek olarak program yükleyebiliyor..bu dediğiniz dealio toolbar da öle bir program...bilmediğiniz , kullanmadığınız programları silmek sisteminizi rahatlatacak..

yardımcı olduğun teşekkür.

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 16:28   |  #12  
Denetmen
6,606 mesaj

rica ederim ..

buyur incele :)