YARDIM

afidan
29-05-2006, 09:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

değerli dostlar evde çocuklar ne yaptı bilmiyorum. söylenene göre mavi bir ekranda sistem denetleniyor dedikten sonra ....siliniyor .....siliniyor....siliniyor diye silmeler başlamış işlem devam ederken bilgisayarın fişini çekmişler. şimdi ise açılmıyor ekranda hiçbir şey yok. f8 basıyorum tık yok r ye bastır ....bios.BİOS:... yazdı imlec oldu başka işlem yapmadı şimdi ise ne yaparsan yapayım hiç bir şey olmuyor. xp kurulum cd sini taktım ama işlem yapmadı.lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

TT06
30-05-2006, 01:01   |  #2  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Şimdi ilk olarak açılışta biosa gir F2 ve delete le giriliyor genelde,sonra ordan boot seçeneklerinden First Boot devices i cd-rom olarak göster ve çıkarken save ederek çık biostan şimdi xp cd sini tak ve reset at kurulumun başlaması gerekiyor...

afidan
30-05-2006, 08:38   |  #3  
OP Üye
67 mesaj

dostlar 98 başlangıç disketini taktım
"Bad Bios chesksun.Starting
Bios Recıvery
Checking for floppy...
Floppy found.
Reading File "P4V800X.ROM"
Fili "P4V800X.ROM" Not found on floppy disk"

diye birşeyler yazıyor yazının nedemek istediği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

"

darkstar
30-05-2006, 09:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

dostum yaptigin sey anakartin biosunu kurtarmak , yada guncellemek ve yaptigin sey hakkinda bişe bilmiyorsan bilgisayarina yani ana kartina gercekten zarar verebilirsin..... windows kurmayi biliyorsan yukarda arkadasin dedigini yaparak windowsu yeniden kur ama bilmiyosanda bilen birisinin yardimiyla windows kur.