Yardım

gzozo25
07-09-2011, 15:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Birkaç gün önce antivirüsüm nod 32 lsaas.exe isimli bir trojan buldu c:/win/lsaas.exe yolunda ancak kaldıramadı bu işlemi görev yöneticisinden de durduramadım o arada antivirüsün tam sürümlülüğünün bittiğini farkettim silip tekrar yüklemeyi deneyeyim dedim silindi ancak eset nod32 klasöründe bir dll dosyası kaldı ve silinemedi yeniden yüklemeyi denedim olmadı sonra virüsden nasıl kurtulabileceğimi aradım task killer yükledim işlemi durdurdum ve lsaas.exe yi sildim sonra nod32 deneme sürümünü indirip yükledim ancak pc donarak res attı sonra monitor sleep moduna geçti ve tekrar açtığımda monitörde no video input yazısı çıktı ama bazen res attığımda açılıyordu ancak yine bir müddet sonra donarak res atıyordu pc açılırken fikrimce güvenli mod da aç olağan şekilde başlat ekranı geliyor ancak monitörde no video input diyor klavyeden ctrl alt delete yaptığımda tekrar res atıyor (klavye lambalarından ve cd rom lambalarından anladığım kadarıyla) f1 bastığımda pc nin açıldığını anladım(windows açılış seslerinden) ancak monitörde hala no video input diyordu kabloları kontrol edeyim dedim pc yi kapatıp açtığımda bu sefer klavye sürücüleri yüklenmediğinden dolayı galiba klavye lambaları yanmıyordu ve önceki gibi ctrl alt delete ya da f1 i kullanamıyordum ve hala no video input diyor ne olduğunu pek anlıyamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim pc y e takınca hemen çalışan bir klavye varsa öyle bir şey takarak bişeyler denemeye çalışsam bir işe yarar mı ya da işe yarayabilecek ne vardır şimdiden teşekkürler

Pc:Windows Xp sp3 32 bit
Amd athlon 64 x2 4400+
1 gb kingston 800 mhz ram
asus x1550 ekran kartı
msı k9neo v3

gzozo25
07-09-2011, 22:54   |  #2  
OP Taze Üye
10 mesaj

Yardım edebilecek kimse yok mu ya :/

FiraT90
16-09-2011, 17:55   |  #3  
FiraT90 avatarı
Üye
98 mesaj

Bu kadar uzun yazarsan kimse okumaz tabi :D

Anakartında problem vardır arkadaşım yaklaşık 20 tl ye tamir ettirebilirsin fakat tamirle olacak gibiyse tabii.

Miraç5 PYSCHO
16-09-2011, 18:09   |  #4  
Miraç5 PYSCHO avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
790 mesaj
Alıntı: FiraT90  
Bu kadar uzun yazarsan kimse okumaz tabi :D

Anakartında problem vardır arkadaşım yaklaşık 20 tl ye tamir ettirebilirsin fakat tamirle olacak gibiyse tabii.

BeğendimKahkaha aynen uzun olduğu için okuma zahmetine kalkmadm :DD

FiraT90
16-09-2011, 20:57   |  #5  
FiraT90 avatarı
Üye
98 mesaj

Sorun uzun olabilir ama bunu böyle dümdüz yazarsanız kimse okumaz. Bölerek yazmak her zaman iyidir :D