Yardım

dancer-
29-09-2007, 14:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

S.a Öncelikle cok forum gezdim her kafadan birer ses cıkıyor ama burda kaliteli bir ekip gördüm inş cözücez problemleri  
    walla pc başlatırken ilk actıgımda oturum ac yazısı cıkıyorya xpde o zaman maus donuyor basamıyorum evet acmak ıcın pcyi ancak reset attıktan sonra maus özgür kalıyor ve
basıyorum bu dewamlı bu sekilde sürmektedir ayrıca görev

yöneticisinde explore.exe dewamlı calısıyor nette olmasamda internette olmasamda 30 kb yer alıyor tekrar bır web sayfası acıncada IEXPLORE:EXE ve zati acık olan explore exe calısıyor makine kasıyor orda

ve cpu gelelim orda 100 oluyor kırmızı oluyor 2 1 oluyor kafasına göre calısıyor birde makinenin icinden cok ses cıkıyor bazen zorlanıyor durup dururken

internetim cok kasıyor eskiden süperdi suanda cok kasıyor bütün anti spywareleri not32 avast kayberski yükledim dahada kötü oldu tek sorun pcimde bir virüs var ama zararsız gibi project1 onuda kapıyorum baslattan baslamıyor format gittim süperonline attırdım ya ne yapmam lazım format atsamda sorun zannetmıyorum duzelıcekmı amd sempron 2500+ 512 mb ram var 128 ekran kartı acama pc degıstırmem lazım bir akıl rica edıyorum

tutaste
29-09-2007, 15:25   |  #2  
Taze Üye
16 mesaj

ilk olarak explorer.exe masa üstünü ve dosyaları görmeni sağlayan programdır.Pc açık olduğu sürece çalışır ama görev yöneticisini açıp işlemler sayfasına girdiğinde birden fazla explorer.exe görüyorsan fooools diye bir trojan pcne bulaşmış demektir.iexplorer.exe internet içindir ve explorer.exeden farklıdır.Bilgisayarına yüklediğin tüm o antivirüs ve spyware programlarını sil
tek ve iyi bir antivirüs programı yüklemendir.Eğer acayip vede kötü sitelere girmiyorsan avira professional classic seni idare eder ama antivirüs programını güncel tutmayı unutma ve ayrıca çok fazla görev yöneticisinde işemlerde işlem sonrandır yapma.Disklerini biçimlendirmezsen xp ile format atman işe yaramaz xp kurulunca virüs kendini sistem klasörlerinin altına tekrar kopyalkayacaktır.
kolay gelsin

tutaste
29-09-2007, 15:27   |  #3  
Taze Üye
16 mesaj

ayrıca explorer exenin 30 kb yer kaplaması çok öenmli değil çünkü 30 kb küçük bi değer 512 mbta göre.

viking20
29-09-2007, 15:33   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

kardeşim senin hem yazılımsal,hem donanımsal ve hem de güvenlik ile sorunların var anladığım kadarıyla,boyut büyük ,iyi bir servise göster.Ben olsam öyle yapardım.

tutaste
29-09-2007, 15:41   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj

kardeşim boşver herşeyi bi kere disklerini biçimlendir.xp yükle servispack2yide yükle.Driverlarınıda yükle.Bi tane iyi bir antivirüs programı kur.Sonra yine aynı problemlerle karşılaşırsan servise git.Bu arada pc çok açık kaldıı zamanlarda kasadan arada garip sesler gelebilir.

dancer-
29-09-2007, 16:19   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

cok teşekkürler arkadaşlar explore exe o zaman normal birsey miş :) bunda icim ragatladı walla ya servis dediginiz gibi yada format cozum spy antivirüs hallolucak gibi deyil tesekkurler ilgiliz icin sagolun