Yardımcı Olabilir Misiniz ?

Luxiasea
01-09-2020, 13:29   |  #1  
Luxiasea avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardım almak istiyorum daha doğrusu yapmak istediğim şey için nereye bakacağımı yada programlamada isminin ne olduğunu bilmiyorum bu yüzden tutorial da bulamıyorum . Yaptığım web sitesinde bir adet html,css,js den oluşan sayfanın sol tarafında sabit kalan navbarım var , sayfanın kalan sağ tarafınıda container olarak ayırdım . Şimdi navbardaki linklere tıkladıgım zaman herşey normal linkin aydınlatması yanıyor (en son hangi linke tıkladıysak vs.) benim asıl istedigim şey şu navbardaki linke tıkladığım zaman url degişmemesi ve sayfanın yenilenmemesi yani navbar kaldığı yerden devam etmeli linke tıkladığımda değişen tek şey container olsun istiyorum . Örnek olarak bazı admin panel tutorial sitelerinde dashboard a basılınca yan tarafta dashboard gelmesi gibi farklı bir şeye tıklayıncada onunla alakalı şeylerin gelmesi . Bu sistemin tam olarak adı nedir acaba ve hangi programlarla yapabilirim  ? Asp.net ile birkaç benzer tutorial buldum fakat işin içinden çıkamadım bunu css,html,js ile yapamaz mıyım ? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim .

Son Düzenleme: Luxiasea ~ 01 Eylül 2020 13:29 Neden:
Luxiasea
01-09-2020, 17:50   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar Angular ile yapmayı deniyorum benim gibi bu şekilde arayan arkadaşlar varsa bakmasını tavsiye ederim.

White-Fox
04-09-2020, 01:31   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: Luxiasea  
Arkadaşlar Angular ile yapmayı deniyorum benim gibi bu şekilde arayan arkadaşlar varsa bakmasını tavsiye ederim.

Evet Angular, vue vb. kullanılabilir. Bahsettiğinizin adı literatürde Single Page Application.