YARDIMm!pc yi açtığımda internet geç geliyo!

safa b.
09-08-2009, 16:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar yaklasık 1 haftadır pc yi yeni açtığımda internet ekrana 2-3 dk geç geliyo.ve gelmeden hemen önce güvenlik duvarı kapalı yazıyo ama  hemen yine açık konumuna geliyo.evdeki diğer bilgisayarda böyle bir sorun yok,yani modemden kaynaklanmıyo sanırım.internetin geç gelmesinin nedeni ne olabilir.yardımcı olun lütfen.teşekkürlerr...

byanarchyst
09-08-2009, 16:36   |  #2  
Taze Üye
16 mesaj

Bilgisayarına yeni ağ bağlantısı kur bide bilgisayara açılır açılmaz modeme ping at.
başlat-çalıştır-cmd------ping (bağlantı ipsi) eğer bağlantı bilgileri geliyorsa modem yada kablonda bi prblem yok. Eğer işlem süre aşımına uğradı gibi bişey alıyorsan modem yada kablonu yenile. Wirelesla bağlanıyorsan driverını yeniden yükle. Advanced system care yükle ve tarattır. Bi sorun varsa giderecektir.

safa b.
09-08-2009, 16:42   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için ama modeme ping atmak ne demek.yeni ağ bağlantısı nasıl kuruluo..Şaşkınbn bilgisayarı sadece nete girmek için falan kullanıyorum da onun için bu söylediklerinden pek bişey anlayamadım.kablosuz internet kullanıyorum.biraz daha açık anlatırsan sevinirm Utanma

Son Düzenleme: safa b. ~ 09 Ağustos 2009 16:49