yardımmmmm edın yardımmm

berkinkurt
07-01-2012, 17:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

merhaba,ben forumunuzda yenıyım.

arkadaşlar bende hp dv6 2060et 
bir
 netbook'um var.Ben pcme xp yukleyemıyorum.mavi ekran veriyor nette arastırdım sata sürüclerini xp cd sıne entrge ettım.OLMADI.biostan ıde secenegını secın dıyorlar.OYLE BİR SECENEK YOK..(bios sürümü F.04).

Ramlarla alaklı dıye dusnudm yerlerını degıstırdım OLMADI.1ini çıkarıp denedım OLMADI.sorunum bu baska bısey daha var.

arkadaşlar bir sorunum daha var ben yukardakı problemı dusunurken evımde 2 tane pcem var biri babamın biride kendımın.kendi pcemdeki harddiski babamın pc sine taktım format attım.güzelce xp yukledım..ama kendi pc me taktıgımda açılışta mavi ekran verip anında resetlıyor.

2sinede bir cozum bulalım 
yardım
 edın lutfen....

Son Düzenleme: berkinkurt ~ 07 Ocak 2012 17:34
berkinkurt
07-01-2012, 17:33   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj
Alıntı: berkinkurt  

bir
 netbook'um var.Ben pcme xp yukleyemıyorum.mavi ekran veriyor nette arastırdım sata sürüclerini xp cd sıne entrge ettım.OLMADI.biostan ıde secenegını secın dıyorlar.OYLE BİR SECENEK YOK..(bios sürümü F.04).

Ramlarla alaklı dıye dusnudm yerlerını degıstırdım OLMADI.1ini çıkarıp denedım OLMADI.sorunum bu baska bısey daha var.

arkadaşlar bir sorunum daha var ben yukardakı problemı dusunurken evımde 2 tane pcem var biri babamın biride kendımın.kendi pcemdeki harddiski babamın pc sine taktım format attım.güzelce xp yukledım..ama kendi pc me taktıgımda açılışta mavi ekran verip anında resetlıyor.

yardım
 edın lutfen....

mustafa2116
08-01-2012, 15:46   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: berkinkurt  

bir

yardım
 edın lutfen....

1. soruna cevap Yetersiz yada yanlış donanım yazılımı neden olmakta. XP de ki  sys lerden bir yada bir kaçı leptoptaki anakarta uymuyor.

2. sorunda  ise Kurulum  tabanı hatasıyla karşılaşıyorsun. Xp nin ikinci açılış halini yapmadan kurulumu başlatırsanız Xp için gerekli SYS lerin olup olmadığını görebilrisiniz.
XP yi yüklediğinizde anakartınızın sys leri önceki PC ye göre yapılandırılmıştır. Bu durumda Sistem yazılımları hatalı olduğundan açılışı başlatacak yeterli alanda oluşmayacaktır.