Yavaşlık nedeni?

Multiproxy
05-02-2009, 15:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ben bilgisayarımı yeni aldım arkadaşlar.farcry2 gibi oyunları gayet güzel çalıştırıyor ama bilgisayar içi geçişlerde hafif bir takılma ve gecikme var.mesela explorer büyültüp küçültürken bir pırpırlanma var yani nisanın gözüne çarpıyor.veya ms word 2007 açtığımda görünümden ekle ye geçerken tıkladığımda hemen şak diye gelmiyor 1-2 sniye geç geliyor.ekran özelliklerini açıyorum ordan ayarlara tıkladığımda 1-2 bekliyor.bunun nedeni ne olabilir. dizüstü bilgisayarımın özellikleri: 512 mb ekran kartı, xp sp3pro, core2due p8600 2.4, 3gb ddr2 ram. neden böyle yapıyor sizce?bir kaç arkadaşım ekran sürücüsünden dedi ve bende kaldırdım nvidiadan indirdiğimi kurdum listede yazmasına rağmen desteklemiyordiyor.everestle kontrol ettim her şey doğru.lütfen yardım edin.bu hafif takılmalar insanın canını sıkıyor.

Multiproxy
05-02-2009, 15:49   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

k.bakmayın arkadaşlar yanlışlıkla 2 konu açtım(ilkini yanlış açtım sadım ve silemedim açıkcası onlar böyle oldu) ve uzmanına sorda açtım ama burda çıktı onun içinde kusura bakmayın.

reddanger625
05-02-2009, 16:13   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

bencede ekra nürücüsünü yeniden yükle eğer bulamassan nvidia nın resmi web sitesinden indir

max-payne
05-07-2009, 23:45   |  #4  
Üye
84 mesaj

1. Ccleaner programıyla bilgisayarınızdaki çöpleri temizleyin.
2. Güncel bir güvenlik yazılımı ve güncel bir solucan türü temizleme yazılımı ile tarayın
3. Çalıştır'a "msconfig" yazıp çıkan pencerenin başlangıç sekmesinden gereksiz programları kaldırın.
4. Sürücülerinizi güncelleyin.
5. Disklerinizi birleştirin.