Yazdığım CD ve DVD ler bir süre sonra okunamıyor..

fuatispir
12-07-2006, 22:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Yazmış olduğum cd ve dvd leri belli bir süre sonra taktığımda bunları okuyamadığını gördüm :her türlü cd ve dvd  denedim.. Özellikle A kalte cd leri kullandım..DVD sürücüm yeni ve başka dvd sürücü ilede denedim. aynı sorun var :CD lerin üzerinde bir çizik bile yok ve hertürlü manyetik ortamdan uzak tuttum.Fakat chip dergisinin verdiği Cd ler  üzerinde çizik olmasına rağmen çalışıyor...Sorun sizce nerde.Çeşitli cd yazma programları denedim.Yeni dvd yazıcı almıştım aynı sorun devam etti. Yazma modu ile de ilgisi varmı yoksa siz kaliteli cd mi kullanıyorsunuz..Ne tür Cd kullanıyorsunuz..Aklıma gelmişken en iyi cd leri de kullandım..Maxel,Sony. gibi

Bu soruda gerçek bilgiye sahip olan birisi bana yardım edebilir mi?

foxchi
31-07-2006, 00:49   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yukardaki Soruyu ben Güncellemek İstiyorum. Gümüş Cd/DvD lerde Sorun yok Ancak Re-Recordable(Yazılıp/Silinebilen) DvD'ler (Samsung,TDK) Daha Sonra Okunmuyor. farklı DvD Roomlarda denendi. Dvdlerde sorun oluşuyor. Daha Önce Macun buzluk falan Deniyerek Okudu ancak Şuan Hiçbirşekilde okumuyor. Kurta Programları Okuyor. Ancak Kopylama yapamıyor. Isobuster v.b gibi yani Boyut fazlalığından 2-3 gün bile sürer tahmin ediyorum bu yüzden yardımınızı bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

delikanli53
03-08-2006, 18:17   |  #3  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

kardeş cd yi güneş ışınlarından ve tozlardan koru. ayrıca yazdırdığın hız ile de alakalı olabilir.