Yazıcı Kağıt Buruşturuyor ...

ozi_54
07-10-2009, 08:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Günaydın arkdaşlar dün arkinin lazer yazıcıya baktım kağıt buruşturuyor kağıdı aynı bir yelpaza gibi yapıyor arka kapagı acıp cıkarıyoz kagıdı yıne aynı driverde sorun yok demo denedim kagıt aynı tonerde bir sorun olacağını zannetmiyorum ama bilemem yazılar harıka ama kagıt oyle cıkıyor sorun nedir dişlisi felanmıdır arkı şey dedi bunlara boyle kenarları hafıf yapışkanlı kagıtlar oluyo ya bazen onlardan giriyormus yazıcıya iş için mecbur onun yapışkanları felanmı yaptı dedi yanı kenarları hafif yapışkanlı olan kagıtlar var ya onlar buradaki hiçbir teknik servis anlamıyor hepsinle konuştum bilmiyorlar zayıf hepsi konuda acaba biz neler yapabilir arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum
Yazıcı Marka Model Resim :
Samsung ML 4050n

eolos
07-10-2009, 16:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

kagıt buruşturma olayı bendede oluyordu kağıt markamı değiştirdim sorun cozuldu

Mustafa Can
10-10-2009, 22:07   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

bende yazıcının arkasında büyük bir kapak vardı orayı açtığımda küçük bir yapışkan kağıdın yapıştığını farkettim sen de sök yazıcıyı (açılabilir yerleri eline tornavida alıp hepten sökme Kahkaha) bak bi

zombi
30-01-2022, 00:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

hort :D

abiler bu nalet problemin çözümü yazıcı arkasında kağıdı yönlendirip taşıyıcı kayışa temas ettirip ordan da fusere süren bir takoz var. a4 kağıttan bi tık uzun bi takoz.

ya o takozun selenoidinde sorun vardır ya çarklarını yemiştir ya da komşu çocuğu tipli biri kurcalayıp takozun yanlarındaki yayla tutturulmuş kısımlarını çevirmiştir. sağdaki soldaki bacaklarını çevirip doğru yere konumlandırınca takoz kağıdı düzgün sürmeye başlayacaktır.