Yazıcıyı Fax olarak nasıl bağlarım?

HPQ-User
01-10-2008, 05:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deniz 34 sormuş:
Bir telefon hattı ile Adsl modem kullanarak internete bağlanmak istiyorum aynı zaman da Fax Modem ile bilgisayar dan Symantec  WinFax yazılımı kullanarak yazıcıdan fax alıp göndermek istiyorum Bilgisayar da Adsl modem ile Fax Modem kablo bağlantılarını nasıl yapmam lazım
Adsl modem Usrobotics 9108A  1adet  Adsl girişi var 1 adet Telefon girişi var
Fax Modem Creavite V.90 56K  1 adet Line girişi var 1 adet Telefon girişi var

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus P4PE
İntel 2.4Ghz
Kingston 2GB Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

muammerturkmen
01-10-2008, 10:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
359 mesaj

telefona giden telefon kablosunu pc nizin dial-up modem line girişine takarsanız olur, telefon dan da bir kablo çıkarın onuda alın  telefona götürün, bu arada eski dost dialer lerede dikkat edin

deniz34
01-10-2008, 14:58   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
muammerturkmen
telefona giden telefon kablosunu pc nizin dial-up modem line girişine takarsanız olur, telefon dan da bir kablo çıkarın onuda alın  telefona götürün, bu arada eski dost dialer lerede dikkat
peki Adsl modeme hangi kabloyu takacağım sadece fax modem bağlantısını anlatmışsınız fax modemin line bölümüne telekomdan gelen hattı taktım diğer Tel kısmına telefonu bağladım fax modemi hallettik adsl olayı  bu şekilde iptal oldu sorun burda adsl modemle  internete bağlanmak istiyorum fax modem ilede fax gönderip almak istiyorum ama bağlantıları yapamadım